Поточна діяльність

ПИСЬМЕННИКИ, ВИДАВЦІ І БІБЛІОТЕКАРІ СУМЩИНИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ДРУГОМУ СУМСЬКОМУ КНИЖКОВОМУ ФОРУМІ

Сумська облдержадміністрація представила на своїх стендах до 100 найменувань книг місцевих письменників, краєзнавців, науковців, що були видані останніми роками за сприяння та фінансової підтримки обласної влади

У 2019 році облдержадміністрація продовжує реалізацію масштабного мистецько-літературного проекту «Сумщина. Велика Спадщина». Ідейні натхненники, автори та видавці цього проекту презентували на виставці книгу 1 «Образотворче мистецтво» і книгу 2 «Література», розповіли, що готується до друку книга ІІІ «Краєзнавство», що має побачити світ також цього року.

Відвідувачів виставки особливо цікавили книги різних років щорічного літературного альманаху обласної організації Національної спілки письменників України «Слобожанщина», ювілейні збірки членів НСПУ, книга «Герої нашого часу. 19 історій ветеранів АТО» про учасників АТО – уродженців Сумської області, які успішно реалізувалися у мирному житті, книга «Олександр Олесь. Щоденник. Рік 1917», унікальні дослідження відомого сумського краєзнавця Геннадія Петрова, книга ліноритів про Голодомор буринського художника і дослідника Миколи БОНДАРЕНКА тощо.

Довідково. Протягом 5 років на Сумщині збільшилося фінансування на видання книг місцевих авторів зі 100 тисяч до 2 мільйонів гривень. Щороку зростає кількість найменувань книг, розширюється тематика та жанр книжкових проектів. Так протягом 2017 року було реалізовано 10 книжкових проектів накладом 5,6 тис. примірників. Вже у 2018 році за кошти обласного бюджету було видано 19 найменувань книг загальним тиражем понад 8 тис. примірників різножанрової тематики (краєзнавчі та історичні дослідження, історія розвитку народних ремесел, альбоми графічних зображень про Голодомор в Україні, біографічні книги про відомих уродженців Сумщини тощо). Цього року за фінансової підтримки обласної влади також видано або вже підготовлено до друку до 20 найменувань книг.