Поточна діяльність

У МІНІСТРА РОЗВИТКУ ГРОМАД І ТЕРИТОРІЙ УКРАЇНИ АЛЬОНИ БАБАК НАРАЗІ НЕМАЄ СУТТЄВИХ ЗАУВАЖЕНЬ ДО СУМЩИНИ ЩОДО ПІДГОТОВКИ ДО ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ

Про це повідомив директор Департаменту житлово-комунального господарства, енергоефективності та паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації Сергій ЛУГОВИЙ за підсумками наради в Міністерстві, де він брав участь разом із заступником голови облдержадміністрації Іваном БОРШОШЕМ

«До Сумської області питань у Міністра не виникало. Підготовка іде планово, і будемо сподіватися, що опалювальний сезон розпочнеться вчасно і без особливих проблем», – розповів посадовець.

Разом із тим, за його словами, на сьогодні 7 теплопостачальних підприємств області перебувають в так званій зоні ризику. Загальний борг підприємств комунальної теплоенергетики Сумської області за спожитий природний газ перед НАК «Нафтогаз України» становить 439 млн гривень, з  яких, зокрема, 173 млн гривень – це борг Котельні Північного Промвузла, 137 млн гривень – ТОВ «Харківенергоремонт» (забезпечує теплопостачання у м. Шостка).

«Але наразі робиться все необхідне для того, щоб усі ці підприємства отримали номінації НАК «Нафтогазу». Адже згідно із законодавством України підприємства гарантовано отримують номінації завдяки реструктуризації їх боргу або часткової чи повної виплати боргу перед «Нафтогазом», – нагадав він. – Якщо говорити про КППВ, то керівництво цього підприємства здійснює необхідні кроки для одержання дозволу на реструктуризацію боргу, а отже і номінації найближчими днями. Є всі можливості для отримання номінації і ТОВ «Харківенергоремонт» – через часткове погашення боргу підприємства з міського бюджету».

Сергій Луговий підкреслив, що підприємства теплоенергетики Сумщини технічно практично готові до зими, але разом із тим залишається питання підключення та доставка теплоносія безпосередньо до споживача.