Поточна діяльність

СУМЩИНА ВІТАЄ НА БАТЬКІВЩИНІ ГЕРОЇЧНОГО ЗЕМЛЯКА – БОГДАНА НЕБИЛИЦЮ

Визволений з російського полону командир малого броньованого артилерійського катера «Никополь» Богдан НЕБИЛИЦЯ після короткого курсу реабілітації завітав до батьків у Шосткинський район

Під час відпустки моряк разом з дружиною та батьком зустрівся з очільниками району та розповів про нелегкі часи у полоні, підтримку небайдужих людей не лише з України, а й усього світу, листи та листівки від дорослих та дітей. Богдан Небилиця подякував усім, хто підтримував моряків.

Керівники району передали Богдану прапор Військово-Морських Сил, що майорів на будівлі адміністрації з моменту захоплення в полон 24 українських військовослужбовців.

Голова Шосткинської райдержадміністрації Віктор ЖДАМІРОВ розповів, що часто зустрічався з батьком Богдана і кожна робоча зустріч починалась із запитань щодо перебігу справ і стану здоров’я моряків.

«Дякую за витримку та мужність всім твоїм побратимам, вдячний родині за виховання справжнього сина України, і нехай ніколи не згасає віра у незламність нашої країни. Нехай повсякчас тебе оберігає покровитель моряків Святий Миколай», – сказав Віктор Ждаміров та подарував землякові ікону.

Голова районної ради Віктор ДОЛИНЯК висловив сподівання, що подарована під час зустрічі картина з місцевими краєвидами згодом висітиме у кабінеті адмірала Богдана Небилиці.

Нагадаємо, Богдан Небилиця – командир малого броньованого артилерійського катера «Никополь». 25 листопада 2018 року буксир «Яни Капу» і катера «Бердянськ» і «Нікополь» здійснювали плановий перехід з Одеси до Маріуполя та зазнали нападу з боку прикордонних сил РФ, які протаранили буксир, а потім обстріляли і захопили українські кораблі, а 24 наших моряка потрапили в полон. У полоні вони провели майже 10 місяців, їм загрожувало до 6 років за ґратами. 7 вересня наші військовополонені і ще 11 політв’язнів повернулися в Україну.

Богдан Небилиця нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. Як зазначено в Указі Президента України №96/2019, «за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені під час виконання військового обов'язку, вірність Українському народові і військовій присязі».