Поточна діяльність

СУМСЬКА ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЯ ДОПОМАГАЄ ВИРІШИТИ ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ МІСТА СУМИ

В Україні наразі є єдина компанія, що має дозвільні документи від Мінприроди на збір та транскордонне перевезення небезпечних відходів. Таку інформацію повідомили представники обласного Департаменту екології та охорони природних ресурсів під час наради щодо утилізації пестицидів, що знаходяться на території  колишнього КСП «Тепличний»

Проблема утилізації пестицидів на території колишнього КСП «Тепличний» тривалий час не могла бути вирішеною у зв’язку з відсутністю в Україні профільної компанії, що мала б дозвільні документи на знешкодження та транскордонне перевезення таких відходів, а також з причини невиконання будь-яких робіт владою міста Суми, яка постійно спирається на те, що земельна ділянка під пестицидами  знаходиться поза межами міста Суми, хоч і на території Сумської міської ради.

У серпні цього року компанія ТОВ «СІГМАС ЕКОЛОДЖІ» – єдина в Україні, що отримала дозвіл Мінприроди на транскордонне перевезення відходів і вже має досвід у сфері поводження з небезпечними відходами, у тому числі з непридатними до використання пестицидами та агрохімікатами, матеріально-технічну базу. Роботи ця компанія виконує на підставі Ліцензії Міністерства екології та природних ресурсів України від березня 2016 року.

Представники обласного Департаменту екології та охорони природних ресурсів зв’язалися з цією компанією та з метою якісного і вчасного виконання робіт з видалення відходів з території Сумщини надали деталізований перелік складів, де розташовані непридатні до використання пестициди та агрохімікати. Серед найнебезпечніших та найбільших об’єктів є колишній КСП «Тепличний».

Мова йде про 1,5 тис тонн відходів, що може забрати «СІГМАС ЕКОЛОДЖІ» та направити їх за кордон на французьке підприємство, де і будуть знешкоджені пестициди та агрохімікати.

Вся інформація та координати цієї компанії були направлені офіційним листом керівництву міста Суми.

Що стосується земельного питання, то, як зазначили під час наради представники юридичного відділу апарату облдержадміністрації, згідно із статтею 9 Закону «Про відходи», власниками відходів, що утворюються на об'єктах комунальної власності чи знаходяться на їх території і не мають власника або власник яких невідомий (безхазяйні відходи) є територіальні громади. У даному випадку це Сумська міська рада.