Поточна діяльність

НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНІ ЦЕНТРИ – ІНВЕСТИЦІЯ В ЯКІСНУ ПІДГОТОВКУ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ

Про це зазначив заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ під час проведення всеукраїнського «круглого столу» на тему «Сучасні навчально-практичні центри – реальні кроки державно-приватного партнерства у професійній освіті»

«Щоб готувати конкурентоспроможного на ринку праці робітника, потрібно максимально наблизити навчальний процес до умов виробництва. Створення навчально-практичних центрів матиме позитивні економічні та соціальні наслідки. Наразі основна задача для влади – створити гідні умови для того, аби робітничі кадри залишились тут, на Сумщині», – зазначив Іван Боршош у своєму виступі.

Директор обласного Департаменту освіти і науки Вікторія ГРОБОВА повідомила, що успішне функціонування НПЦ забезпечує зв’язок між підприємствами-виробниками та навчальними закладами, сприяє прискоренню процесу передачі інформації з новітніх прогресивних технологій і впровадження їх у навчальний процес та в подальшому у сферу майбутньої трудової діяльності випускника. 

Після завершення засідання у форматі «круглого столу» відбулося урочисте відкриття на базі Державного навчального закладу «Сумське міжрегіональне вище професійне училище» ще одного навчально-практичного центру, цього разу – з професії «монтажник гіпсокартонних конструкцій» за технологіями ТДВ «Сініат».

Довідково: Наразі у Сумській області на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти діють п’ять навчально-практичних центрів (далі НПЦ) за галузевим спрямуванням.

Три з них створено за кошти Державного бюджету: НПЦ з підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування Державного професійно-технічного навчального закладу «Роменське вище професійне училище» (створено у 2017 році); НПЦ із підготовки кваліфікованих робітників за професією «Швачка. Кравець. Закрійник» Державного професійно-технічного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти з дизайну та сфери послуг» (2017 рік); НПЦ із підготовки кваліфікованих робітників за професією «Електрозварник ручного зварювання. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних зварювальних машинах. Зварник» Державного навчального закладу «Сумське вище професійне училище будівництва та автотранспорту» (2018 рік).

Ще два  за кошти обласного бюджету та соціальних партнерів: Будівельний НПЦ із упровадження інноваційних технологій Державного навчального закладу «Сумське міжрегіональне вище професійне училище» (2012 рік), де підготовка здійснюється за професіями «Маляр», «Штукатур», «Лицювальник-плиточник», «Монтажник-складальник металопластикових конструкцій», «Монтажник гіпсокартонних конструкцій», «Монтажник систем утеплення будівель»; Деревообробний НПЦ із упровадження інноваційних технологій Державного навчального закладу «Глухівське вище професійне училище» (2013 рік), за професіями «Столяр будівельний», «Верстатник деревообробних верстатів»,  «Лісник», «Лісоруб», «Рамник».

Усі центри мають сучасні кабінети професійно-теоретичної підготовки, майстерні та лабораторії, що оснащені сучасним обладнанням, комп’ютерною та мультимедійною технікою.