Поточна діяльність

НА СУМЩИНІ ВІДКРИЛАСЯ ВИСТАВКА «ФАКТОР СВОБОДИ», ПРИСВЯЧЕНА ТРЬОМ ЮВІЛЯРАМ 2019 РОКУ – ІВАНУ МАЗЕПІ, СИМОНУ ПЕТЛЮРІ ТА СТЕПАНУ БАНДЕРІ

Виставку в обласній універсальній науковій бібліотеці відкрив заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ

«Якби не було в житті України цих трьох особистостей, то й України самої, мабуть, не було б. Ці герої віддали життя за нас з вами. Вони постраждали за те, що любили свою землю. Я пишаюся, що я українець і що в моїй нації були такі мужні, щирі, хоробрі, справжні патріоти», – зазначив Іван БОРШОШ.

Презентував виставку громадськості краєзнавець, головний спеціаліст управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олексій УСЕНКО. За його словами, біографії цих постатей різні, але їх єднає ідея свободи, яку вони прагнули здобути для свого народу. Проте на шляху до її реалізації стояв ворог – Російська імперія. У протистоянні з ним їхні імена стали символом для свого народу і тавром для його ворогів.

«Цих постатей пов’язує і те, що в цьому році у них ювілеї: 380 років виповнюється із дня народження Івана Мазепи, 140 – Симона Петлюри, а Степана Бандери – 110, – розповів він. – У цій виставці ідеться не тільки про Мазепу, Петлюру, Бандеру, як про звичайних людей, які були здатні на надзвичайні вчинки, а й про все середовище, яке було сформоване довкола них, їхніх послідовників, яких називали мазепинцями, петлюрівцями, бандерівцями».

Автори виставки спробували уявити, який вигляд могли би мати профілі у фейсбук Мазепи, Петлюри, Бандери, які місця показала би їхня гугл-мапа, кого б вони зафрендили, показати світло та тіні їхніх ключових рішень.

Як розповіла відвідувачка виставки, студентка Сумського будівельного коледжу Владислава ГУРТОВЕНКО, такий формат є цікавим для молоді, оскільки допомагає краще сприйняти інформацію, швидше донести до пересічних громадян факти про життя трьох найвідоміших постатей історії України.

Довідково. Виставка «Фактор свободи» (19 банерів) підготовлена Українським інститутом національної пам'яті та Центром досліджень визвольного руху. Вперше її відкриття відбулося 23 серпня 2019 року в Києві на Хрещатику.