УСПІХ ГРОМАДИ НАПРЯМУ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД КВАЛІФІКОВАНИХ КАДРІВ

На цьому керівник Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Марина ЛОБОВА наголосила під час семінару «Управління людськими ресурсами в ОТГ», що був організований командою офісу для фахівців з кадрових питань ОТГ Сумщини

«Реформа дає величезні переваги, але скористатися ними можна лише тоді, коли є кваліфіковані кадри. Всі ми розуміємо, що не лише на Сумщині, а й по всій країні, особливо у сільській місцевості, сьогодні кадровий голод. Саме тому є потреба у проведенні таких семінарів, що допомагають громадам набути необхідних знань та навичок у сфері управління людськими ресурсами», – прокоментувала Марина Лобова.

Як повідомили під час заходу представники Недригайлівської ОТГ, кадровий голод громада втамувала за рахунок створення більш конкурентних умов праці для працівників райдержадміністрації: «Запропонувавши більш комфортні умови, ми отримали фахівців, яких нам не вистачало», – розповіла спеціаліст з кадрової роботи Недригайлівської селищної ради Світлана КОРЕНЕВА.

За інформацією представників Миколаївської ОТГ Сумського району, у громаді існує проблема з кадрами, але ОТГ вирішує її завдяки близькому географічному розташуванню до міста Суми – близько 30 км. Щодня, зазначають в громаді, до них на роботу приїздять 7 фахівців з обласного центру.

На думку радника з питань децентралізації та місцевого самоврядування Тетяни КОРОБКИ, що була спікером заходу, прикладом для наслідування у питаннях кадрів є Тростянецька ОТГ, що конкурує з містом Суми у питанні залучення потенційних фахівців до ОТГ: «Уже зараз можна побачити сумських фахівців у м. Тростянець і це ще тільки початок».

«Кожна громада вирішує кадрову проблему своїм методом, дехто створює більш конкурентні умови праці, деякі залучають та навчають молоді кадри. Ще одним із варіантів є навчання працівників ОТГ. У період децентралізації влади в країні проводяться безліч семінарів і навчань з підвищення кваліфікації, що організовані державою та міжнародними партнерами. Програма «U-LEAD з Європою» неодноразово організовувала навчання, обмін досвідом, навчальні тури до інших областей, і ми надалі будемо підтримувати об’єднані громади в цьому напрямку», – підкреслила Марина Лобова.

Семінар передбачав набуття необхідних знань та навичок у сфері управління людськими ресурсами. Були розглянуті питання кадрової роботи в ОТГ, питання служби в органах місцевого самоврядування: прийняття, проходження, звільнення та нюанси антикорупційного законодавства для посадових осіб органів місцевого самоврядування.

Програма «U-LEAD з Європою» підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні