Поточна діяльність

НА СУМЩИНІ СЬОГОДНІ НЕМАЄ ЖОДНОГО ОФІЦІЙНО ПІДТВЕРДЖЕНОГО ВИПАДКУ ЗАРАЖЕННЯ НА COVID-19

Про це повідомили під час брифінгу в облдержадміністрації

У цілому по Україні лабораторно підтверджені 73 випадки. Чернівецька область – 25, Житомирська – 2, Київська – 5, Донецька – 1, Дніпропетровська – 2, Івано-Франківська – 5, Львівська – 2, Тернопільська – 1, Черкаська – 1, м. Київ – 29.

За оперативною інформацією на Сумщині з підозрою на цю інфекцію 10 осіб.

На сьогодні проводиться активна робота щодо недопущення в області епідемії на коронавірусну інфекцію. В області активно працює штаб, робиться все можливе для своєчасної доставки тест-систем, необхідного медичного обладнання тощо. До цієї роботи долучаються і представники бізнесу та органи місцевого самоврядування. Так, міста Шостка, Кролевець, Охтирка і Сумська обласна клінічна лікарня вже мають експрес-тести для виявлення коронавірусу.

Однак, медики попереджають, що швидкі тести виявляють лише непрямі ознаки вірусу, оскільки працюють з антитілами (білковими сполуками, які виробляє організм у відповідь на вірус). Виявити антитіла коронавірусу такий експрес-тест може лише на 5-6 день перебігу хвороби.

Більш точним видом тестування вважають тест-системи. Цей вид тестування працює з ДНК за допомогою полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Ці тест-системи мають надійти в область найближчими днями.

Нагадаємо, облдержадміністрацією створено Telegram-канал щодо попередження поширення коронавірусної інфекції на Сумщині доступний жителям області за посиланням https://t.me/CIVID19_Sumy

Це єдиний верифікований Сумською обласною державною адміністрацією Telegram-канал, де буде оперативно розміщуватися інформація про поточну ситуацію та останні оперативні дані щодо вірусу COVID-19 в регіоні.