26 ЧЕРВНЯ КРИМСЬКІ ТАТАРИ ВІДЗНАЧАЮТЬ ДЕНЬ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРАПОРА

Золота тамга на блакитному стязі для всього світу стала символом нескореності та мужності кримськотатарського народу, символом боротьби за свої права, боротьби за повернення Криму в Україну

Про відзначення в Україні Дня кримськотатарського прапора йдеться на фейсбук-сторінці Офісу Президента України.

«Сьогодні ми разом з кримськими татарами відзначаємо День кримськотатарського прапора. Прапор був затверджений ще у 1917 році, а саме свято почало відзначатися з 2010-го та закріплене рішенням V Курултаю кримськотатарського народу.

В окупованому Криму через чітку проукраїнську позицію саме кримські татари зазнають переслідувань і дискримінації, вони становлять більшість політичних бранців. Сервер Мустафаєв, Сейран Салієв, брати Абдулаєви, Емір-Усеїн Куку – всі вони є справжніми в’язнями сумління, і ми зробимо все для того, щоб вони якомога швидше повернулися додому.

Сьогодні по всьому Криму в повітрі майорять кримськотатарські прапори, вони нагадують мешканцям Криму про дух свободи та єдності. Єдності в боротьбі за повернення Державного прапора України в Крим, і щоб, як колись, у Бахчисараї чи Сімферополі ми знову милувалися двома стягами, що майорять один поряд з іншим.

Для нас дуже важливо робити все можливе для відновлення історичної справедливості та прав кримськотатарського народу як корінного народу України.

Звісно, це свято ми хотіли б відзначати в Криму, на Батьківщині кримських татар. Президент України неодноразово зазначав, що повернення Криму має стати нашою національною ідеєю, кожного українця і кримського татарина, всієї нашої держави та всього світу. Тому ми переконані, що золота тамга на блакитному стязі майорітиме над Чатир-Дагом та Ай-Петрі, у Бахчисараї, Ялті та Севастополі. Крим – це Україна!» – йдеться у повідомленні.

Сумщина долучається до вітань кримськотатарського народу. Кожен житель нашої області бажає деокупації Криму. Адже для всіх нас Крим – це Україна!

Довідково. Датою святкування був обраний перший день другого Курултаю кримськотатарського народу, що відбувся 26-27 червня в Сімферополі у 1991 році через 74 роки після першого Курултаю, який проходив 1918 року у Бахчисараї. Вперше кримськотатарський прапор був прийнятий Курултаєм кримських татар у 1917 році, одразу після Лютневої революції. Поновлений – 30 червня 1991 року, після прийняття Україною незалежності.