ТУРИСТИЧНІ МАГНІТИ: УНІКАЛЬНИМ КРОЛЕВЕЦЬКИМ РУШНИКАМ, ЩО ВИГОТОВЛЯЮТЬ НА СУМЩИНІ ВЖЕ МАЙЖЕ 420 РОКІВ, ПРИСВЯЧЕНИЙ НОВИЙ АЛЬБОМ-КАТАЛОГ

Презентація видання відбулася днями в Сумському обласному художньому музеї ім. Н. Онацького

«Сьогодні ми презентуємо видання, присвячене нашій маленькій колекції, – розповіла директор музею Надія ЮРЧЕНКО. – У музеї налічується всього 100 рушників, але які це рушники. Це наша спадщина, що зберігається з початку існування музею, з 1920 року і яку наші співробітники вивчали протягом 25 років. І ЮНЕСКО звернуло увагу на цю нематеріальну спадщину».

Робота над виданням ішла два роки. За словами авторки, співробітниці музею Ірини ЯНІНОЇ, вона намагалася подати розповіді про Кролевецькі рушники в тому числі й через особистостей, у колекціях яких зберігалися експонати. У альбомі-каталозі багато ілюстрацій та описів візитівки Сумської області. Це наукове видання має і англомовну версію. Тираж налічує 500 примірників.

Кролевецькі рушники – це візитівка Сумщини. Вони отримали світове визнання ще понад століття тому. Колекції рушників зберігаються у багатьох музеях України, але найяскравішою є збірка, представлена в Сумському обласному художньому музеї. Кролевецькі рушники сьогодні можуть стати тим туристичним магнітом, який притягуватиме на Сумщину туристів не лише з України, а й із-за кордону.