Поточна діяльність

ФІНАНСОВІ РЕСУРСИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ У ДЕРЖБЮДЖЕТІ 2021 – ІНФОГРАФІКА

Цього місяця набув чинності Закон України «Про Державний бюджет України на 2021 рік». Портал «Децентралізація», спираючись на дані, виокремлені з Закону фахівцями Мінрегіону, підготував інфографіку про основні фінансові ресурси місцевого самоврядування у Державному бюджеті 2021 року

Зокрема, згідно з даними інфоргафіки, у 2021 році 1463 місцевих бюджети матимуть взаєвідносини з державним бюджетом: 1438 бюджетів громад, 24 обласних бюджети та 1 бюджет Києва.

Серед джерел державної підтримки місцевих бюджетів – кошти ДФРР (4,5 млрд грн), кошти субвенції соціально-економічного розвитку територій (6 млрд грн), кошти на будівництво, ремонт і утримання місцевих доріг (18,1 млрд грн), надзвичайна кредитна програма для відновлення України (1,2 млрд грн), освітня субвенція (99,6 млрд грн) тощо.

«У цій інфографіці – лише цифри. Зміна якості життя в громадах залежатиме від того, як ці можливості використає місцева влада. Ми розуміємо, що усі новостворені громади не можуть одразу стати спроможними і ефективними. Тому ми готові постійно допомагати і підтримувати їх, – сказав у коментарі порталу «Децентралізація» заступник Міністра розвитку громад та територій України В'ячеслав Негода. – Разом з іншими міністерствами, експертами, профільними асоціаціями та міжнародними партнерами ми увесь час намагаємося відповідати на запити місцевої влади: проводимо спільні онлайн-наради, оприлюднюємо методичні рекомендації, зразки документів, відповідаємо на запитання. І ми бачимо, що на місцях, як би важко не було, крок за кроком вдається втілювати у життя ті важливі для країни зміни, які передбачає децентралізація. Вже більше 80% місцевих бюджетів затверджено, більше 65% соціальних об’єктів громади готові брати у комунальну власність. Процес йде, і я впевнений, що спільно ми пройдемо цей непростий етап, й кожна громада в країні отримає необхідні ресурси для розвитку».