Поточна діяльність

НА СУМЩИНІ З НАСТУПНОГО РОКУ СТАРТУЄ ГЛОБАЛЬНА РЕКОНСТРУКЦІЯ ДВОХ ОБЛАСНИХ ЛІКАРЕНЬ

Макет оновленої Сумської обласної клінічної лікарні обговорювали під час наради за участю голови облдержадміністрації Дмитра ЖИВИЦЬКОГО

За словами Дмитра Живицького, два об’єкта – Сумська обласна клінічна лікарня та дитяча обласна лікарня – мають увійти у програму Президента України Володимира ЗЕЛЕНСЬКОГО «Велике будівництво» на наступний рік. Наразі необхідно підготувати проекти з реконструкції цих закладів.

Як розповів голові облдержадміністрації начальник обласного управління охорони здоров’я  Сергій БУТЕНКО, восени ці проекти мають бути вже готові, а на наступний рік буде передбачено їх фінансування.

Цього разу лікарі, проектанти та посадовці зібралися, щоб обговорити проект розбудови обласної лікарні, що розташована по вул. Ковпака в Сумах. Наразі на цій території заплановано побудувати сучасний хірургічний корпус. У цілому обласна влада планує у рамках програми «Велике будівництво» реалізувати проєкт щодо створення єдиного медичного містечка в Курському мікрорайоні обласного центру.

 «Це має бути єдиний лікарняний комплекс, який відповідає сучасним вимогам, з відповідною інфраструктурою, вертолітним майданчиком, гаражами, будівництво яких наразі завершується, – повідомив Сергій Бутенко. – Цей проект ми презентували в лютому цього року Прем’єр-міністру України Денису ШМИГАЛЮ. Ми отримали підтримку Уряду щодо створення єдиного медичного простору. Адже поряд з обласною лікарнею на вул. Ковпака розміщена дитяча обласна лікарня, госпіталь для ветеранів, кардіологічний диспансер».

Директор Сумської обласної клінічної лікарні Володимир ГОРОХ розповів, що у новому корпусі заплановано розмістити 16 відділень хірургічного профілю. Також проектом передбачена закупка нового обладнання – ангіограф, сучасні МРТ, КТ, обладнання для операційних, ендоскопічне обладнання тощо.

Під час обговорення макету голова облдержадміністрації звернувся до проєктантів, які представили макет реконструкції обласної лікарні: «Проєкт необхідно робити сучасним, енергоефективним, інклюзивним. Це має бути така лікарня, в яку пацієнт заходить і розуміє, що там його врятують».