Поточна діяльність

ДМИТРО ЖИВИЦЬКИЙ: ДЕРЖАВА СЬОГОДНІ ДОКЛАДАЄ МАКСИМУМ ЗУСИЛЬ, ЩОБ ТАРИФИ НА ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОПОСТАЧАННЯ НЕ ЗБІЛЬШУВАЛИСЬ І ЗАЛИШИЛИСЬ НА МИНУЛОРІЧНОМУ РІВНІ

На цьому голова облдержадміністрації акцентував під час брифінгу щодо підготовки Сумщини до нового опалювального сезону

«Жодної підстави підвищувати тарифи для населення немає і не буде. Президент України Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ та Уряд сьогодні докладають максимум зусиль, щоб тарифи на теплопостачання та водопостачання не збільшувались і залишились на минулорічному рівні, – наголосив Дмитро Живицький. – Завдяки ініціативі Володимира Зеленського зі встановлення річних тарифних пропозицій кожен українець може отримувати газ за ціною, яка є значно нижчою.

За його словами, зараз газ пропонується по ціні 7,96 гривень за кубометр для населення та 7,42 гривень за кубометр для підприємств теплокомуненерго.

«Під час наради в Мінрегіоні з головами облдержадміністрацій та міськими головами це питання була домовленість про те, що ми спільно працюватимемо, щоб убезпечити жителів громад від зростання тарифів, – наголосив Дмитро Живицький. – Хоча ми знаємо, що ціна газу зростає у Європі рекордно і досягає вже рівнів вище 800 доларів за тисячу кубометрів і може досягнути рівня і 1000 доларів за тисячу кубометрів через деструктивні дії Газпрому. Але для українців газ завдяки діям нашої влади забезпечується за значно нижчою ціною. Якщо газ на ринку зростатиме далі, то спільно з громадами шукатимемо можливості компенсацій із місцевих бюджетів та державного бюджету, але річний тариф для населення буде не змінним в цьому опалювальному сезоні».

Також голова облдержадміністрації повідомив, що тим людям, хто потребує соціальної підтримки, надаються субсидії на оплату комунальних послуг. Верховна Рада збільшить видатки на субсидії цього року – щоб стабільно пройти опалювальний сезон. Водночас підприємствам теплопостачання держава допоможе розібратися з накопиченими боргами за енергоносії.

Також Дмитро Живицький додав, що у газових сховищах закачано 18 млрд кубометрів газу – це показник більше середнього за останні 10 років на цей період. Очікується збільшення запасів до 19 млрд і більше кубометрів газу. Тож є всі передумови для сталого проходження опалювального сезону для жителів області.