Поточна діяльність

СУМСЬКА ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЯ Є ОДНІЄЮ ІЗ КРАЩИХ В УКРАЇНІ ЩОДО РОБОТИ У НАПРЯМКУ ГЕНДЕРНОЇ РІВНОСТІ

На Сумщині відбувся семінар із гендерної рівності. До участі у ньому долучились працівники структурних підрозділів облдержадміністрації

Під час семінару аналітикиня проєкту ООН Жінки «Просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в рамках реформи децентралізації в Україні» Наталя МІШИНА наголосила: «Я буду наводити Сумщину, як один з найкращих прикладів роботи консультативно-дорадчого органу при облдержадміністрації. Я вам дякую, за те що ви виводите свій регіон на новий рівень в цьому напрямку, на рівень лідерства».

У своєму виступі на семінарі заступник голови облдержадміністрації Вікторія МЕДВІДЬ підкреслила, що Сумщина відзначена однією із передових областей в Україні щодо гендерної рівності.

«В області зроблено справді багато у просуванні питання гендерної рівності. Сьогодні такі поняття, як «гендерна рівність», «рівні можливості», «права людини» сприймаються зовсім по-іншому, ніж ще кілька років тому, – розповіла вона. – При облдержадміністрації ефективно працює консультативно-дорадчий орган з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми, який об’єднав представників влади,  громадськості та наукової спільноти».

Серед пріоритетних питань, над якими працює обласна влада, є протидія домашньому насильству. Активна робота в цьому напрямку сьогодні проводиться і громадами області.

«Нас підтримує в цьому держава і наразі в громадах за кошти субвенції з державного бюджету створюються центри та притулки для осіб, які постраждали від домашнього насильства. Зокрема, Тростянецька громада з держбюджету отримала 9,5 млн грн на створення сучасного притулку для таких осіб. І сьогодні триває будівництво», – розповіла Вікторія Медвідь.

Серед спікерів семінару були також – національна консультантка з питань реалізації національної гендерної політики на регіональному та місцевому рівнях проєкту ООН Жінки Марина СОПІЛКА та головний спеціаліст Апарату Урядової уповноваженої з питань гендерної політики, Секретаріату Кабінету міністрів України Олександр ОСТАПЕНКО.

У семінарі взяли участь представники структурних підрозділів облдержадміністрації, державних установ, служб, представники громадських організацій, які займаються питаннями сімейної, гендерної політики, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

Учасники заходу обговорили механізми забезпечення гендерної рівності, сучасний стан діяльності консультативно-дорадчого органу в Україні (з акцентом на діяльність КДО у Сумській області) та інституційний механізм забезпечення гендерної рівності в Україні, ситуацію із забезпеченням гендерної рівності в області.

Усі учасники семінару були із сертифікатом вакцинації проти COVID-19 або негативним результатом ПЛР-тесту, виконаним не пізніше, ніж за 72 години до заходу.