Поточна діяльність

ЗАХИСНИКИ СУМЩИНИ РОЗПОВІДАЛИ СТУДЕНТАМ ПРО БОРОТЬБУ З ВОРОГОМ НА СХОДІ УКРАЇНИ

Напередодні Дня захисників і захисниць України у Сумському краєзнавчому музеї відбулася зустріч заступника голови Сумської облдержадміністрації Вячеслава ПЕЧЕНЕНКА з учасниками АТО/ООС, військовослужбовцями  в/ч 3051 Національної гвардії України та студентами філії Харківського національного університету внутрішніх справ, студентів Сумського фахового коледжу мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського, працівників закладів культури

Під час виступу на заході, що мав назву «Слава незламним захисникам!», полковник В’ячеслав Печененко – учасник бойових дій на Сході України розповів про свій бойовий шлях у складі першого добровольчого формування особливого призначення в структурі МВС України «Дніпро-1». Згадав про участь у важких боях підрозділів батальйону під Іловайськом, Маріуполем, Мар’їнкою та загиблих побратимів, один з яких – сержант Роман Харченко увічнений на «Стіні пам’яті» у музеї. Наголосив на важливості національно-патріотичного виховання молоді, висловив впевненість у перемозі над ворогом.

Продовжила патріотичну розповідь волонтерка, доброволець 117 бригади територіальної оборони Юлія ВІТКОВСЬКА. Вона розповіла про зародження волонтерського руху на теренах Сумщини у 2014 р., що став яскравим виявом громадянської позиції у справі захисту незалежності України, важливим фактором допомоги збройним силам у відсічі агресії. Сказала, що волонтерами стають за покликом душі і внесок кожного українця у підтримку армії наблизить перемогу.

Капітан запасу, воїн 93-ї механізованої бригади Максим САПИЦЬКИЙ говорив про становлення нової української армії на початковому етапі війни та участь бригади у бойових діях під Авдіївкою, Красногорівкою, Песках.

Начальник відділу Міністерства у справах ветеранів України у Сумській області, учасник бойових дій Микола БОРДЮГОВ, звертаючись до військовослужбовців НГУ, наголосив на важливості отримання фахових знань, що можуть знадобитися під час несення служби. Привітав присутніх зі святами – Днем захисників і захисниць України та Днем Українського козацтва.

Під час зустрічі В’ячеслав Печененко передав до музею унікальне видання – «Книгу пам’яті добровольців – захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України», видану Міністерством у справах ветеранів України.

Директор музею Владислав ТЕРЕНТЬЄВ розповів про історію формування експозиції, присвячену АТО/ООС, складовою якої є інсталяція «Стіна пам’яті», де увічнено 165 полеглих воїнів, біографічно пов’язаних з Сумщиною. Висловив подяку військовим та волонтерам, які передали до музею унікальні артефакти та документи про учасників АТО/ООС Сумщини.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих воїнів України. Також В’ячеслав Печененко та інші учасники заходу оглянули експозицію «Революція гідності та АТО: сумський вимір».

Захід відбувся з дотримання встановлених карантинних обмежень.