НА СУМЩИНІ ВПЕРШЕ В УКРАЇНІ РОЗГОРТАЮТЬ СЕРІЙНЕ ВИРОБНИЦТВО БОЄПРИПАСІВ ВОГ-17В ДЛЯ ВЕДЕННЯ БЛИЖНЬОГО БОЮ

Державне підприємство «Шосткинський завод «Імпульс», що входить до складу Державного концерну «Укроборонпром», підтвердив здатність вперше в історії незалежної України серійно виготовляти боєприпаси для підствольних та автоматичних гранатометів.  Це стало результатом плідного державно-приватного партнерства Шосткинського заводу «Імпульс» зі «Спеціальним конструкторським бюро «Вектор-В», якому належить розробка цього боєприпасу

Сьогодні на базі Шосткинського заводу «Імпульс» відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між ТОВ «Спеціальне конструкторське бюро «Вектор-В» та ДП «Шосткинський завод «Імпульс» за участю Віце-прем’єр-міністра України – Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олега УРУСЬКОГО.

«Ще недавно уряду доводилось імпортувати боєприпаси з європейських країн, але від учора Україна має можливість виробляти ці боєприпаси в себе, – сказав Олег Уруський. – Це приклад ефективного державно-приватного партнерства.  Я сподіваюсь, що обладнання, закуплене заводом «Імпульс» завдяки державній підтримці, знайде своє застосування і в забезпеченні дієздатності наших Збройних Сил та інших військових формувань».

Перший заступник голови Сумської облдержадміністрації Тарас САВЧЕНКО від імені голови облдержадміністрації Дмитра ЖИВИЦЬКОГО привітав присутніх з важливою не лише для Сумщини, а й для всієї України подією.

 «Україна вже восьмий рік знаходиться в стані війни. Тому для власної безпеки необхідно переходити на серійний випуск боєприпасів, щоб  забезпечувати не тільки обороноздатність нашої держави, а й соціально-економічний розвиток регіонів, зокрема, Сумщини. До прикладу, цей завод поповнює бюджет міста Шостки та забезпечує робочі місця більше ніж для 2,5 тисяч працюючих», – відмітив Тарас Савченко.

Постановка на серійне виробництво цього боєприпасу знаменує початок відновлення боєприпасної галузі України. Шосткинський завод «Імпульс» має всі необхідні можливості й компетенції для такого виробництва та доводить свою здатність забезпечити критичну потребу війська в боєприпасах.

Україна завжди була залежною від постачання згаданих боєприпасів із-за кордону. Сьогодні ТОВ «СКБ «Вектор-В», як розробник, та ДП «Шосткинський завод «Імпульс», як виробник, об’єдналися для забезпечення критичної потреби українського війська у боєприпасах для підствольних та автоматичних гранатометів.