ГІДНА ОПЛАТА ПРАЦІ МЕДИКІВ ТА ВЧАСНІ РОЗРАХУНКИ ПО ЗАРОБІТНІЙ ПЛАТІ – СЕРЕД ПРІОРИТЕТНИХ ЗАВДАНЬ

Під час відеоселектору із керівниками закладів охорони здоров’я області заступник голови Сумської обласної військової адміністрації Олена БОЙКО наголосила, що за будь-яких обставин забезпечення гарантованого мінімуму є обов’язковим. Для лікарів він становить не менше 20 тисяч гривень, для медичних сестер – 13, 5 тисяч гривень

Вона підкреслила, що завдяки виконанню зобов’язань Національною службою здоров’я щодо укладених договорів із лікарняними закладами на медичне обслуговування населення в області вдалося упродовж минулого року забезпечувати виплату заробленого медикам. Проведення до кінця тижня остаточних розрахунків з боку НСЗУ повністю закриє питання із поточною заборгованістю, що виникла у декількох закладах.

«Наші лікарі завжди викладаються на повну, а під час війни багато з них працюють навіть за межами своїх можливостей. Тож гарантування їм гідної і своєчасної зарплати – завжди у пріоритеті.Закликаю присутніх керівників лікарень виважено підійти і спрогнозувати картину із зарплатним фондом на найближчий час. Це питання ефективного менеджменту, адже кошти потрібні також і для розвитку закладу (фонд заробітної плати не може перевищувати 85% витрат). Де є ризик виникнення заборгованості, слід оперативно реагувати, щоб не допустити порушень трудового законодавства, шукати шляхи вирішення проблеми, звертатися з пропозиціями щодо співфінансування», – наголосила Олена Бойко.