СУМЩИНА. РІК СПРОТИВУ: ІНФОРМАЦІЙНА СКЛАДОВА З ПЕРШИХ ДНІВ ВІЙНИ

Про дії обласної влади в інформаційному полі з перших днів російської агресії та в умовах окупації на Сумщині розповіла під час панельної дискусії (https://www.youtube.com/watch?v=jTs97ri4iFw) екс-радниця голови Сумської обласної військової адміністрації, медіаекпертка Альона ЯЦИНА (1 хв. 24 с. − 13 хв. 15 с).

Розповідаючи, як організовувалася інформаційна робота в області, Альона Яцина зазначила, що вже в перший день війни було створено окремий чат, куди увійшли представники ЗМІ області, блогери, адміністратори ТГ-каналів – всі, у кого була аудиторія. Не дивлячись на політичні переконання, регалії, всі особисті амбіції відкинули і працювали разом – близько 150 людей. Це була своєрідна медійна рота, яка цілодобово інформувала населення області.

Які ж завдання стояли перед комунікаторами з перших днів війни? Перш за все – це інформування громадськості.

«Перші три дні ми транслювали людям, що відбувається в області. Де йдуть бої, де рухається ворожа техніка. Збирали і поширювали інформацію про всі важливі питання: де працюють аптеки, заправки, магазини. В перші тижні було також навалом фейків та дезінформації. Тож велика робота була спрямована на їх розвіювання і пояснення», – говорила Альона Яцина.

Також під час панельної дискусії директорка телерадіокомпанії «Відікон» Наталія БРАТУШКА (13 хв. 26 с. − 19 хв. 54 с.) та журналістка Олеся БОРОВИК (20 хв. 10 с. − 23 хв. 05 с.) розповідали, як їм працювалося під час перших 42 днів повномасштабного наступу рф на Сумщину та яку роль відігравала в комунікація з обласною ОВА в інформуванні населення області.