Доступ до публічної інформації

 
 
 
 
 
 
 
 

ЕФЕКТИВНА ОРГАНІЗАЦІЯ ДОСТУПУ ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ – ЗАПОРУКА ВІДКРИТОСТІ ТА ПРОЗОРОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ВЛАДИ

  Онлайн навчання щодо забезпечення конституційного права на інформацію провели 18 листопада працівники Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації Олена КОВШИК та Інна ШУЛЬГА.

МІНІСТЕРСТВОМ ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ ПРОВЕДЕНО КРУГЛИЙ СТІЛ ЩОДО РОЗВИТКУ СФЕРИ ВІДКРИТИХ ДАНИХ

 

Міністерством цифрової трансформації України за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» (партнер – Фонд Східна Європа) 21 жовтня 2022 року організовано проведення круглого столу «Закрити не можна відкрити. 7 років відкритих даних».

 

ПРО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВА НА ІНФОРМАЦІЮ В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ ЙШЛОСЯ НА НАВЧАННІ ДЛЯ ДЕРЖСЛУЖБОВЦІВ

 

Онлайн навчання на тему «Ефективна організація доступу до публічної інформації як індикатор дотримання принципів відкритості та прозорості органів влади» проведено для державних службовців районних військових адміністрацій Сумської області та обласної військової адміністрації 17 жовтня 2022 року.

Основна увага була приділена особливостям забезпечення органами виконавчої влади обов’язків розпорядника інформації, передбачених Законом України «Про доступ до публічної інформації».

11-14 ЖОВТНЯ ПІДВИЩУВАЛИ КВАЛІФІКАЦІЮ ВІДПОВІДАЛЬНІ ОСОБИ ЗА ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

  З 11 до 14 жовтня у Сумському регіональному центрі підвищення кваліфікації проходить навчання за загальною короткостроковою програмою «Відкритість та прозорість діяльності органів влади – ключовий напрям державної інформаційної політики. Забезпечення права кожного на доступ до публічної інформації» для посадових осіб місцевого самоврядування виконавчих органів місцевих рад, відповідальних за доступ до публічної інформації та оприлюднення інформації.

ДЛЯ ПРЕДСТАВНИКІВ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ПРОВЕДЕНО НАВЧАННЯ

 

Для посадових осіб місцевого самоврядування Сумської області проведено тематичну зустріч в онлайн форматі з актуальних питань державної політики у сфері забезпечення доступу до публічної інформації 29 вересня 2022 року.

Слухачі отримали роз’яснення щодо особливостей забезпечення виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» (далі - Закону № 2939-VI) органами влади в період дії правового режиму воєнного часу.

ЕФЕКТИВНА ОРГАНІЗАЦІЯ ДОСТУПУ ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ – ІНДИКАТОР ДОТРИМАННЯ ПРИНЦИПІВ ВІДКРИТОСТІ ТА ДОСТУПНОСТІ ВЛАДИ

   

Для посадових осіб місцевого самоврядування при Регіональному центрі підвищення кваліфікації Сумської області 8 вересня 2022 року  було проведено тематичну зустріч за дистанційною формою навчання в синхронному режимі.

Працівником Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації Оленою КОВШИК було висвітлені питання щодо забезпечення функцій з питань доступу до публічної інформації суб’єктами владних повноважень.  Особлива увага зверталась на питанні обмеження в доступі до інформації в умовах правового режиму воєнного часу.

ПРОВЕДЕНО ОНЛАЙН НАВЧАННЯ НА ТЕМУ «ВІДКРИТІСТЬ І ПРОЗОРІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ВЛАДИ – КЛЮЧОВИЙ НАПРЯМ ДЕРЖАВНОЇ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВА КОЖНОГО НА ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ»

  

Для державних службовців структурних підрозділів Сумської обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій, відповідальних за доступ до публічної інформації та оприлюднення інформації з 15 до 18 серпня 2022 року в Сумському регіональному центрі підвищення кваліфікації проведено навчання за загальною короткостроковою програмою «Відкритість та прозорість діяльності органів влади – ключовий напрям державної інформаційної політики. Забезпечення права кожного на доступ до публічної інформації».

ОНЛАЙН ТРЕНІНГ «ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ В УМОВАХ ВІЙНИ» ПРОВЕДЕНО ДЛЯ РОЗПОРЯДНИКІВ ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

  

Більше 400 осіб – представників розпорядників інформації мали нагоду долучитись до онлайн тренінгу 10-11 серпня 2022 року, який організував Центр демократії та верховенства права. 

З вітальним словом виступив Тарас ШЕВЧЕНКО, заступник Міністра культури та інформаційної політики України.

Актуальні теми «Робота із запитами під час війни та оприлюднення публічної інформації» висвітлила Тетяна ОЛЕКСІЮК, експертка ПРООН в Україні з доступу до інформації, адвокатка, член Групи Спеціалістів з доступу до офіційних документів під Конвенцією Тромсо та «Обмеження доступу до інформації під час війни» - Оксана ВАЩУК-ОГДАНСЬКА, юрист, член Координаційної ради при Омбудсмені

ПРО ФУНКЦІЇ РОЗПОРЯДНИКІВ ІНФОРМАЦІЇ ЙШЛОСЯ НА ОНЛАЙН-НАВЧАННІ ДЛЯ ДЕРЖСЛУЖБОВЦІВ

  27 липня 2022 року для державних службовців, які проходили  навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації для державних службовців при Регіональному центрі підвищення кваліфікації Сумської області та були включені питання щодо ефективного управління на місцевому та регіональному рівнях, вироблення умінь та навичок, необхідних для впровадження політичних, економічних та соціальних реформ, спрямованих на перетворення України в сучасну європейську країну

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВА НА ІНФОРМАЦІЮ В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ

 

У червні 2022 року представники інститутів громадянського суспільства, експерти у сфері реалізації інформаційних прав провели низку онлайн тренінгів для суб’єктів владних повноважень стосовно забезпечення та реалізації прав людини в умовах воєнного часу в Україні.

Тренінг для державних службовців на тему «Особливості забезпечення прав людини на інформацію та звернення органами державної влади» 22 червня 2022 року проведено керівником громадської організації «Центру з доступу до інформації» Олексієм КАБАНОВИМ. Під час тренінгу працівники структурних підрозділів Сумської обласної державної адміністрації мали нагоду отримати кваліфіковані роз'яснення та з'ясувати проблемні питання, що виникають у період воєнного стану з питань забезпечення права на інформацію під час виконання своїх службових обов’язків.