Поточна діяльність

Доступ до публічної інформації

 
 
 
 
 
 
 
 

РЕКОМЕНДАЦІЇ УПОВНОВАЖЕНОГО ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПРАВ ЛЮДИНИ З ПИТАНЬ ДОСТУПУ ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ОПРАЦЬОВАНО З ДЕРЖСЛУЖБОВЦЯМИ

 

Працівники сектору забезпечення доступу до публічної інформації Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації 10 вересня провели навчання з відповідальними особами за організацію доступу до публічної інформації структурних підрозділів Сумської обласної державної адміністрації. 

 

У РАМКАХ ТИЖНЯ ВІДКРИТОГО УРЯДУ ПРОВЕДЕНО ТЕМАТИЧНУ ЗУСТРІЧ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРИНЦИПІВ ВІДКРИТОСТІ ТА ПРОЗОРОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ВЛАДИ

   

За сприяння Керівного комітету Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» з 17 по 21 травня 2021 року у країнах учасницях проводиться Тиждень Відкритого Уряду.

Упродовж тижня в Україні організовувались заходи, спрямовані на розвиток демократії, підвищення рівня відкритості діяльності органів виконавчої влади, посилення взаємодії з громадянами, інститутами громадянського суспільства, бізнесом.

ВІДБУВСЯ ФОРУМ «ПРАВО НА ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ. 10 РОКІВ СВОБОДИ ТА ВИКЛИКІВ»

    
З нагоди 10 річчя Закону України «Про доступ до публічної інформації» 14 травня 2021 року за ініціативи Центру Демократії та верховенства права проведено форум для громадськості, влади та ЗМІ.

ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ РОБОТИ У СФЕРІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОСТУПУ ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ЙШЛОСЯ ПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Про виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» суб’єктами владних повноважень було висвітлено 28.04.2021 на дистанційному навчанні у синхронному режимі для посадових осіб місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад Сумської області.

ЗІ СТУДЕНТСЬКОЮ МОЛОДДЮ ПРОВЕДЕНО ОНЛАЙН ЗУСТРІЧ З ПИТАНЬ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРАВА НА ІНФОРМАЦІЮ

  Вже стало доброю традицією проведення зустрічей студентів Навчально-наукового інституту історії, права та міжнародних відносин Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка зі спеціалістами Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації. В умовах обмежувальних карантинних заходів 08 квітня 2021 року було проведено просвітницьких захід за дистанційною формою для студентів спеціальності «Історія та правознавство», «Міжнародні відносини (дипломатія)» ННІ історії, права та міжнародних відносин СумДПУ імені А.С. Макаренка. 

МИХАЙЛО ФЕДОРОВ: ЯКІСНІ ВІДКРИТІ ДАНІ - ОСНОВА ДЛЯ СТВОРЕННЯ КОРИСНИХ ДЛЯ ДЕРЖАВИ ТА БІЗНЕСУ ЦИФРОВИХ ІНСТРУМЕНТІВ

  З нагоди святкування Міжнародного дня відкритих даних  04.03.2021 проведено онлайн захід «Open Data Day: відкриті дані. Стосується  кожного» за підтримки Міністерства цифрової трансформації України у межах USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність в державному управлінні і послугах / TAPAS». 

ІНФОРМАЦІЙНА ВІДКРИТІСТЬ – КЛЮЧОВИЙ ПРИНЦИП ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ПУБЛІЧНОЇ ВЛАДИ

 

22 лютого для відповідальних осіб за організацію роботи у сфері забезпечення доступу до публічної інформації структурних підрозділів Сумської обласної державної адміністрації проведено онлайн навчання.

Працівники Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації Олена КОВШИК та Інна ШУЛЬГА висвітлили теми щодо обов’язків забезпечення принципів прозорості та відкритості органів державної виконавчої влади, зокрема, щодо оприлюднення інформації на вебпорталі місцевих органів виконавчої влади Сумської області та Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.

 

ОПРИЛЮДНЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ У ФОРМІ ВІДКРИТИХ ДАНИХ – ЗАПОРУКА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВІДКРИТОСТІ СУБ’ЄКТІВ ВЛАДНИХ ПОВНОВАЖЕНЬ

  «Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядники інформації зобов’язані надавати публічну інформацію у формі відкритих даних на запит, оприлюднювати і регулярно оновлювати її на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на своїх веб-сайтах. ВІДКРИТІ ДАНІ - це публічна інформація, яку оприлюднюють органи влади у форматі, що дозволяє її автоматизоване оброблення електронними засобами, вільний та безплатний доступ до неї, а також її подальше використання», - пояснила завідувач сектору забезпечення доступу до публічної інформації Олена КОВШИК на практичному навчанні для новопризначених держслужбовців, відповідальних за організацію роботи у сфері забезпечення доступу до публічної інформації в структурних підрозділах Сумської обласної державної адміністрації 10 лютого 2021 року.

ПИТАННЯ ПРО ПРАВО НА ІНФОРМАЦІЮ В СИСТЕМІ ПРАВ ЛЮДИНИ ВИСВІТЛЕНО НА ОНЛАЙН-НАВЧАННІ

 

Для суб’єктів публічного права 03.02.2021 працівниками кафедри інтелектуальної власності та інформаційного права інституту права КНУ імені Тараса Шевченка було організовано майстер-клас.

Адвокатка, експертка ПРООН в Україні та консультантка Ради Європи з доступу до інформації. Спеціалістка з питань захисту та адвокації прав людини на національному та міжнародному рівнях, зокрема права на свободу вираження та права на інформацію ТЕТЯНА ОЛЕКСІЮК приділила особливу увагу актуальним питанням щодо виконання вимог законів України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації» та «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів».


ІНФОРМАЦІЙНА ВІДКРИТІСТЬ-КЛЮЧОВИЙ ПРИНЦИП ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ПУБЛІЧНОЇ ВЛАДИ

  У Сумському центрі післядипломної роботи З 09 до 10 листопада 2020 року проведено онлайн-навчання за спеціальною короткостроковою програмою «Інформаційна відкритість суб’єктів владних повноважень та здійснення заходів щодо захисту інформації» для державних службовців, відповідальних за роботу у сфері доступу до публічної інформації.