ВІДБУЛАСЯ КОНФЕРЕНЦІЯ «ДЕНЬ ПРАВА ЗНАТИ: ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОСТУПУ ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ»

Захід проведено 29 вересня цього року у місті Києві за підтримки проекту «Зміцнення потенціалу Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії, а також проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні» (проект має на меті зміцнити роль медіа та Суспільного мовлення як інструментів для досягнення консенсусу в суспільстві).

Під час заходу було підбито підсумки результатів всеукраїнського моніторингу рівня забезпечення суб’єктами владних повноважень вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Моніторинг проводився з травня по вересень 2017 року Центром демократії та верховенства права, Асоціацією українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів, ГО «Платформа прав людини», центром «Ейдос» у співпраці з Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у рамках платформи «Омбудсмен плюс».

Експерти перевіряли роботу органів місцевої влади, центральних органів виконавчої влади, судів, поліції, комунальних підприємств у сфері забезпечення доступу до публічної інформаціх.

Серед основних критеріїв оцінювання були наступні: імплементація необхідних норм для забезпечення доступу до публічної інформації в офіційних документах, якими керуються в своїй роботі органи влади, забезпечення доступу до публічної інформації у відповідь на інформаційні запити, забезпечення доступу до публічної інформації шляхом оприлюднення на офіційних сайтах, забезпечення умов та безпосереднього доступу до публічної інформації в приміщенні суб’єкта владних повноважень.

За результатами моніторингу Сумська обласна державна адміністрація  у десятці перших серед 24 обласних державних адміністрацій.

Участь у Конференції прийняла завідувач сектору забезпечення доступу до публічної інформації Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації Олена Ковшик.