ПРЕДСТАВНИКИ ОФІСУ УПОВНОВАЖЕНОГО ВЕРХОВНОЇ РАДИ З ПРАВ ЛЮДИНИ ТА ЦЕНТРУ ДЕМОКРАТІЇ ВЕРХОВЕНСТВА ПРАВА ПРОВЕЛИ ЗМІСТОВНИЙ ТРЕНІНГ ДЛЯ РОЗПОРЯДНИКІВ ІНФОРМАЦІЇ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

У рамках регіонального туру в Чернівцях, Тернополі, Запоріжжі та Вінниці вже проведено тренінги на тему «Виконання розпорядниками вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».  1-2 березня такі навчання організовано і в Сумській області.

"Основна мета цього тренінгу  - підвищення обізнаності службовців у сфері законодавства про доступ до публічної інформації та кращих практик його виконання.", - наголосила співорганізатор заходу, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Сумській області Ірина БІЛИК.

Навчальний захід організовано в рамках проекту «Омбудсман плюс – моніторинг та співпраця з розпорядниками в регіонах» за підтримки Проекту розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії.

Лектори Христина БУРТНИК (юрист Центру демократії та верховенства права), Валентина КУМЕДА (представник Офісу Уповноваженого), а також Дмитро ПОСИПАНКО (експерт Центру демократії та верховенства права)  висвітлили теми: «Основні положення Закону України «Про доступ до публічної інформації» та обов’язки облдержадміністрацій, райдержадміністрацій, міських рад як розпорядників інформації»,   «Відкрита публічна інформація та інформація з обмеженим доступом», «Юридичні наслідки невиконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», у тому числі юридична відповідальність», «Доступ до засідань обласних, районних та міських рад та їх органів, виконавчих комітетів міських рад» та інші.

Відповідальні працівники за організацію доступу до публічної інформації структурних підрозділів Сумської обласної державної адміністрації, районних державних адміністрації та виконкомів міських рад взяли активну участь у зазначену тренінгу.