ПРОВЕДЕНО ВОРКШОП-ПРЕЗЕНТАЦІЮ ПЕРШОГО СТАНДАРТИЗОВАНОГО НАБОРУ ВІДКРИТИХ ДАНИХ

Державна регуляторна служба України разом з експертами проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах»/TAPAS з ініціативи проекту «Регуляторна мапа України» розробили перший в Україні стандарт набору відкритих даних регуляторних органів.

4 вересня 2018 року  Державне агентство з питань електронного урядування України спільно з  Державною регуляторною службою України провели воркшоп-презентацію щодо впровадження першого в Україні стандарту набору відкритих даних регуляторних органів.

Відкриті дані потрібні для підвищення рівня прозорості та ефективності державного і муніципального управління, а також прискорення розвитку економіки. Адже на їх основі реалізують успішні соціальні та комерційні проекти.

Участь у заході взяли представники Асоціації міст України та органів місцевого самоврядування, громадських організацій, Фонду Східна Європа, Фонду «Євразія», фахівці ДРС, експерти з питань реалізації регуляторної політики та ЗМІ, а також  представники структурних підрозділів обласних державних адміністрацій з питань реалізації державної регуляторної політики, посадові особи обласних державних адміністрацій відповідальних за оприлюднення публічної інформації у форматі відкритих даних.

Голова Державної регуляторної служби України Ксенія ЛЯПІНА, перший заступник Голови Державного агентства з питань електронного урядування України Олексій ВИСКУБ,  керівник проекту «Прозорість та підзвітність у держу правлінні та послугах» /TAPAS  Петро МАТІЯШЕК, член Громадської ради при ДРС, СЕО проекту «Регуляторна мапа України» Олександр ПЛІВА ознайомили учасників заходу із положеннями стандарту  та можливості його використання для належного виконання ними вимог законодавства щодо розміщення на державному порталі data.gov.ua наборів відкритих даних регуляторних органів.

 «Оприлюднення даних регуляторними органами відповідно до стандарту – потужний інструментарій для громадськості та бізнес-спільноти, який дозволить брати активну участь у регуляторній діяльності, тримати під постійним контролем діяльність регуляторних органів та відстежувати факти порушень чинного законодавства їх  посадовими особами, відстоювати власні права та законні інтереси», – зазначила Ксенія ЛЯПІНА.

Від Сумської області набирались досвіду стосовно оприлюднення наборів даних (зокрема інформації про регуляторну діяльності)  завідувач сектору Державної регуляторної служби у Сумській області Богдана ЮСУПОВА, головний спеціаліст сектору забезпечення доступу до публічної інформації Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації Інна ШУЛЬГА та головний спеціаліст Департаменту економічного розвитку і торгівлі Сумської обласної державної адміністрації Олександр РИБАЛКО.