VII ФОРУМ ЗАХИСНИКІВ ПРАВА НА ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

28 вересня у Києві відбувся VII Форум захисників права на доступ до інформації, організований Центром демократії та верховенства права.

Цей Форум щороку збирає активістів Мережі захисників права на доступ до інформації, журналістів, правозахисників та посадовців заради обговорення важливих тем у цій сфері та обміну досвідом.

 Учасники заходу обговорили  такі актуальні питання:

- Про  Конвенцію Ради Європи з доступу до офіційних документів: ратифікація і основні зміни для України

- Про стан розгляду законопроектів, що стосуються доступу до публічної інформації.

-  Про практику розгляду справ із доступу до публічної інформації.  

-  Про обмеження доступу до архівів та планування реформи у цій сфері.

- Про результати всеукраїнського тренінгу з доступу до публічної інформації, що проводився в усіх обласних центрах України протягом 2018 року.

Своїми знаннями чинного законодавства у сфері забезпечення доступу до публічної інформації та пропозиціями щодо його удосконалення поділились керівник національних програм Посольства Швеції в Україні Василь РОМАНЮК, координатор проекту ПРООН з прав людини Світлана КОЛИШКО, Представник Уповноваженого з дотримання інформаційних прав та представництва в КСУ Віктор БАРВІЦЬКИЙ,  директор Центру демократії та верховенства права Тарас ШЕВЧЕНКО, юристи ЦЕДЕМу, зокрема, Христина БУРТНИК, Оксана ОГДАНСЬКА, Ігор РОЗКЛАДАЙ та інші.

Олена КОВШИК, завідувач сектору забезпечення доступу до публічної інформації Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації повідомила присутніх щодо результативності проведення тренінгу Центром демократії та верховенства права в місті Суми для держслужбовців області та застосування рекомендацій у практиці щодо організації роботи у сфері забезпечення доступу до публічної інформації.