2018 – РІК РЕАЛІЗАЦІЇ ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКОГО ПРОЕКТУ «Я МАЮ ПРАВО!»

Студенти навчально-наукового інституту історії та філософії Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка (спеціалізація правознавство) мали нагоду 27 листопада 2018 року відвідати Сумську обласну державну адміністрацію.

«Такі заходи сприяють не тільки отриманню нових знань, а й підвищенню рівня правової культури та правової свідомості громадян», - зазначила кандидат педагогічних наук, доцент кафедри всесвітньої історії та методики навчання суспільних дисциплін Навчально-наукового інституту історії та філософії Світлана МОЦАК.

Начальник юридичного відділу апарату Сумської обласної державної адміністрації Світлана КАЛАЙДОВА ознайомила присутніх із загальнонаціональним правопросвітницьким проектом «Я МАЮ ПРАВО!», що діє як на Україні так і в області протягом 2018-2019 років. Також проінформувала про способи захисту прав людини, що визначені Конституцією України, тлумачила норми Закону України «Про безоплатну правову допомогу» тощо.

Працівники сектору забезпечення доступу до публічної інформації Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації Олена КОВШИК та Інна ШУЛЬГА ознайомили присутніх з основними правами на доступ до інформації та разом із студентами склали та надіслали запит на інформацію до суб’єкта владних повноважень області відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації.

«Доступ до публічної інформації про діяльність органів державної влади є запорукою успішної демократичної держави. Правом вибирати спосіб доступу до публічної інформації наділені громадяни. Проте, належна реалізація цього права залежить від органів влади, в розпорядженні яких є публічна інформація. Прозора влада повинна належно забезпечувати діалог із громадськістю на всіх етапах прийняття рішень та постійний доступ до повної, об’єктивної, точної, зрозумілої інформації про діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування, щоб забезпечити належний стан інформування громадян про свою діяльність, що є показником, від якого значною мірою залежить авторитет самої влади і рівень довіри до неї з боку громадян», - наголосила завідувач сектору доступу до публічної інформації Олена КОВШИК.