ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ІНФОРМАЦІЇ З ОБМЕЖЕНИМ ДОСТУПОМ. ЗАСТОСУВАННЯ «ТРИСКЛАДОВОГО ТЕСТУ»

Поряд із реалізацією права на доступ до публічної інформації актуальним питанням постає також захист інформації з обмеженим доступом. Останнє є одним із важливих завдань для українського громадянського суспільства та першочерговим завданням забезпечення інформаційної безпеки. Так, стаття 3 Закону України «Про інформацію» серед основних напрямів державної інформаційної політики, крім іншого, визначає забезпечення інформаційної безпеки України. Тобто, метою правового режиму інформації з обмеженим доступом є забезпечення інформаційної безпеки людини та громадянина, держави і суспільства.

На навчанні 12 лютого 2019 року для працівників органів місцевого самоврядування області головний спеціаліст сектору забезпечення доступу до публічної інформації Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації Інна ШУЛЬГА зосередила увагу на питаннях щодо відкритої публічної інформації та інформації з обмеженим доступом (конфіденційній, службовій, таємній).

«Закон України «Про доступ до публічної інформації» передбачає застосування «трискладового тесту» для можливого обмеження доступу та встановлення того, чи є інформація суспільно необхідною і чи переважає право громадськості її знати інші інтереси. Водночас для деяких категорій інформації перевага права громадськості її знати визначена самим законом – законодавець встановив, що певна інформація апріорі є суспільною необхідною і суспільний інтерес в її розкритті переважає можливу шкоду будь-яким іншим інтересам. Доступ до такої інформації не може бути обмежено (крім деяких винятків) і до неї немає потреби застосовувати «трискладовий тест», - наголосила лектор та зупинилась на процедурі застосування «трискладового тесту», навела конкретні приклади таких випадків.