ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВА НА ДОСТУП ДО ІНФОРМАЦІЇ – ГАРАНТІЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ ДЕМОКРАТИЧНОЇ ДЕРЖАВИ

«Право на доступ до інформації, якою володіють органи публічної влади є основоположним правом людини. Це право є необхідним елементом демократичної форми правління, яка гарантується серед іншого на вимогах прозорості, гласності та підзвітності в діяльності владних органів. Таким чином, право на доступ до інформації є гарантією функціонування демократичної держави. З цього випливає, що інформація, якою володіють органи влади, повинна бути максимально відкритою і доступною», - наголосила завідувач сектору забезпечення доступу до публічної інформації Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації Олена КОВШИК під час навчання 4 квітня 2019 року для державних службовців структурних підрозділів Сумської обласної державної адміністрації.

Вона зосередила увагу на обов’язках суб’єктів владних повноважень у сфері забезпечення доступу до публічної інформації, зокрема, своєчасного надання відповідей на запити на інформацію, а також оприлюдненні інформації на офіційних веб-сайтах розпорядника та Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.

Головний спеціаліст сектору забезпечення доступу до публічної інформації Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації  Інна ШУЛЬГА повідала присутнім про публічну інформацію з обмеженим доступом: конфіденційну, таємну, службову. А також про необхідність дотримання сукупності вимог при обмеженні в доступі до інформації. Крім того, звернула увагу на розкриття поняття «суспільно важлива інформація» та розповіла про інформацію, доступ до якої не може бути обмежений відповідно до чинного законодавства України.