РЕКОМЕНДАЦІЇ РОЗПОРЯДНИКАМ ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ НА МІСЦЕВОМУ РІВНІ ОТРИМАЛИ ПРЕДСТАВНИКИ СУБ’ЄКТІВ ВЛАДНИХ ПОВНОВАЖЕНЬ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

На сьогодні досить потужну роботу у сфері подолання корупції в Україні, забезпечення прозорості та відкритості діяльності органів влади, зокрема, права на доступ до інформації здійснюють інститути громадянського суспільства. Так, Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) систематично проводить тренінги, семінари, та інші навчальні заходи з метою з’ясування проблемних питань та надання кваліфікованих практичних і методичних рекомендацій у сфері забезпечення доступу до публічної інформації. Оскільки рівень доступу громадян до публічної інформації прямо залежить від обізнаності та якості роботи розпорядників інформації.

На практичному занятті 15 квітня цього року для державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування, що проводились працівниками сектору забезпечення доступу до публічної інформації Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськості Сумської обласної державної адміністрації Оленою КОВШИК та Інною ШУЛЬГОЮ, були опрацьовані із присутніми рекомендації публічної інформації на місцевому рівні, що були складені ЦЕДЕМом, офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, за участі громадських організацій і активістів. Зазначені рекомендації були створені як результат дослідження та аналізу проблематики, яка є на місцях суб’єктів владних повноважень у сфері організації роботи із забезпечення доступу до публічної інформації.

Присутні отримали роз’яснення стосовно організації розпорядниками прийому запитів, надання правомірної відмови чи перенаправлення запиту належному розпоряднику, оприлюднення інформації відповідно до чинного законодавства, надання інформації про фінансові ресурси, забезпечення доступу до засідань місцевих рад тощо.

Усі учасники навчання отримали вищезазначені рекомендації для подальшого використання в організації роботи забезпечення доступу до публічної інформації на місцевому рівні.