РЕАЛІЗАЦІЯ ПРИНЦИПІВ ВІДКРИТОСТІ ТА ПРОЗОРОСТІ СВОЄЇ ДІЯЛЬНОСТІ Є ОДНИМ ІЗ КЛЮЧОВИХ ЗАВДАНЬ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ

У рамках проекту «Посилення інституційної спроможності Уряду України та громадянського суспільства для ефективної співпраці у процесах прийняття рішення» 5-6 вересня 2019 року у м. Харків Секретаріатом Кабінету Міністрів  України (Департамент інформації та комунікацій з громадськістю)  та ОБСЄ проведено семінар-тренінг на тему «Співпраця органів виконавчої влади та інститутів громадянського суспільства в процесі формування та реалізації державної, регіональної політики». Учасниками тренінгу були державні службовці Сумської та Харківської обласних державних адміністрацій, а також  представники громадського сектору.

Основна  увага була зосереджена на проведенні публічних консультацій органами державної виконавчої влади.  Учасники формували навички визначення стейкхолдерів під час проведення публічних консультацій, обрання формальних і неформальних форматів консультацій, пошуку зручних для стейкхолдерів каналів комунікації. Можливі конфлікти під час взаємодії органів влади та громадськості, зокрема під час публічних консультацій, а також практики їх розв'язання в рамках діалогового підходу учасники семінару-тренінгу розглянули разом з експертами з питань медіації та діалогу Наталією Окшею, Анатолієм Бондарчуком, Наталією Величко, Михайлом Шевченком та ін.

Чільне місце було відведено питанню обов’язкового оприлюднення проектів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблених відповідними розпорядниками відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».