СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ В УМОВАХ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ

На Сумщині продовжується активна співпраця суб’єктів соціального діалогу. У регіоні реалізовується проект за підтримки Об’єднаної федерації робітників Данії – 3F. Профспілкові організації України – один із основних суб’єктів ефективного соціального діалогу.

22-23 лютого поточного року відбувся дводенний семінар-нарада на тему: «Соціальний діалог - шлях до злагоди», в якому взяв активну участь начальник відділення в Сумській області О.Пирогов. На заході розглядались питання стану та перспектив розвитку соціального діалогу на регіональному та місцевому рівнях в умовах децентралізації.

Висвітлювались основні напрямки роботи в рамках дансько-українського проекту. Так, передбачається створення Інституту профспілкового розвитку та заплановано проведення національних досліджень на теми:

1. Посилення внеску профспілок у забезпечення гідної праці в Україні;

2. Децентралізація влади в Україні та посилення ролі профспілок на регіональному та місцевих рівнях;

  1. Молодь - майбутнє профспілок: стан, перешкоди та перспективи участі молоді  у модернізації та розвитку профспілок;
  2. Стан та перспективи розвитку соціального діалогу на регіональному рівні;
  3. Міжнародні правові засади захисту трудових прав членів профспілок.

Одним із пунктів порядку денного було питання оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців. В урочистій атмосфері начальник Відділення О.Пирогов вручив свідоцтво про підтвердження репрезентативності голові Сумської обласної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу України Кузьменку Анатолію Андрійовичу та зазначив, що дана профспілка отримала свідоцтво вперше.

Водночас, О. Пирогов у своїй промові подякував за плідну співпрацю, проінформував присутніх про роботу Відділення щодо запобігання виникнення колективних трудових спорів за минулий рік та відповів на запитання членів президії.

В ході семінару-наради були обговорені питання щодо взаємодії сторін соціального діалогу у виробленні стратегії та напрямків спільної діяльності в умовах децентралізації і участі в ній Відділення. О.Пирогов підкреслив важливість взаємодії профспілкових організацій та відділення НСПП в Сумській області та розвитку соціального діалогу на всіх рівнях.