ВІДБУЛАСЬ ЧЕРГОВА УЗГОДЖУВАЛЬНА ЗУСТРІЧ НА ПАТ «СУМСЬКЕ МАШИНОБУДІВНЕ НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ОБ’ЄДНАННЯ»

Відділення НСПП в Сумській області (далі - Відділення) продовжує сприяти вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) (далі – КТС(к)  між об’єднаною первинною організацією профспілки працівників машинобудування та металообробки ПАТ «Сумське НВО»  м. Суми та           ПАТ «Сумське НВО» м. Суми, який зареєстрований 5 липня поточного року Національною службою посередництва і примирення

Так, 14 вересня 2017 року в приміщенні Відділення відбулась узгоджувальна зустріч начальника Відділення О. Пирогова та голови профкому об’єднаної первинної організації профспілки працівників машинобудування та металообробки ПАТ «Сумське НВО» І. Совгіри для вирішення зазначеного конфлікту.

В ході зустрічі О. Совгіра відзначив, що стан соціально-трудових відносин у ПАТ «Сумське НВО» продовжує залишатися напруженим через фінансову ситуацію на підприємстві.  

Так, 4 вересня поточного року з метою послаблення соціальної напруги та роз’яснення ситуації, яка склалась на підприємстві, відбулась робоча нарада, в якій взяли участь генеральний директор ПАТ «Сумське НВО» Олексій Цимбал, функціональні директори підприємства та актив представницького органу найманих працівників ПАТ «Сумське НВО» на чолі з О. Совгірою. Адміністрація підприємства  звернулась до трудового колективу товариства з проханням відтермінувати виконання вимог («До повної ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати виплачувати щомісяця мінімум по 1,5 місячної заробітній платі») зазначеного КТС (к) на деякий час.

Керівник підприємства назвав причини фінансової кризи, яка склалася на ПАТ «Сумське НВО» та наголосив на тому, що підприємство може повернутися на стабільний шлях розвитку. Серед позитивних змін, що дозволять здолати кризу, він назвав наступні. У 2017 році підприємство планує реалізувати продукції на майже $60 млн., а це практично на чверть більше, ніж торік. Левове навантаження припаде на подальші місяці. Прогнозований портфель замовлень на 2018 рік оцінюється у межах $150 млн., з яких законтрактовано 65% , а решта угод перебуває на стадії підписання та активних переговорів.

Керівництво об’єднання зазначило, що нерівномірне фінансування, яке одержує об’єднання, примушує маневрувати між виплатою зарплати, оплатою за спожиті енергоресурси та забезпеченням потреб виробництва. Перехід до більш активного погашення заборгованості відбудеться, коли підприємство отримає більші обсяги фінансування, насамперед завдяки іранським контрактам.

О. Совгіра повідомив, що 5 вересня поточного року, враховуючи пропозиції більшості первинних профспілкових організацій структурних підрозділів ПАТ «Сумське НВО», звернення генерального директора та функціональних директорів, відбулось засідання профкому об’єднаної первинної організації профспілки працівників машинобудування та металообробки ПАТ «Сумське НВО» м. Суми. В результаті було прийнято рішення відкласти подальші дії профкому по досягненню своїх вимог в рамках вирішення колективного трудового спору до 01.11.2017, при умові гарантованої виплати повної місячної заробітної плати щомісяця (у вересні – жовтні 2017 року).

В ході узгоджувальної зустрічі сторони обговорили проблемні питання, висловили думки щодо можливих шляхів виконання вимог найманих працівників та вирішення КТС(к).

На завершення, О.Пирогов наголосив на тому, що відповідно до положення  Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» проведення будь-яких акцій соціального протесту  повинно відбуватись без порушення громадського порядку.

Працівники Відділення продовжують здійснювати моніторинг ситуації, яка склалася на підприємстві й надалі сприятимуть вирішенню КТС(к) у межах своїх повноважень відповідно до вимог чинного законодавства.