ВЛАДА СУМЩИНИ ЗДІЙСНЮЄ МОНІТОРИНГ ЗАРПЛАТНИХ БОРГІВ

Начальник відділення НСПП в Сумській області О Пирогов взяв участь у засідання Сумської міської комісії з питань забезпечення погашення із  заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, реалізації державної політики щодо легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Порядком денним було передбачено аналіз стану заборгованості із заробітної плати економічно активних підприємств станом на 01.10.2017, а саме: на «ПАТ «СНВО», ТОВ «Маш-Сервіс», ТОВ «Сумиспортінвест»,      ТОВ «Зарічник».

Одним з основних питань, які розглядалися на засіданні, був тяжкий фінансово-економічний стан на ПАТ «СНВО» та шляхи стабілізації ситуації.

За інформацію представника ПАТ «СНВО» заборгованість з виплати заробітної плати на підприємстві за травень погашена. На початку наступного тижня заплановано виплату першої половини заробітної плати за червень. З метою роз’яснення ситуації, яка склалась на підприємстві, адміністрацією підприємства проведено робочу нараду, в якій взяв участь актив представницького органу найманих працівників ПАТ «СНВО».

Керівництво підприємства звернулось до трудового колективу товариства з проханням відтермінувати виконання вимог («До повної ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати виплачувати щомісяця мінімум по 1,5 місячної заробітній платі») КТС (к) на період до 31.12.2017 при умові гарантованої виплати повної місячної заробітної плати щомісяця, у зв’язку з початком опалювального сезону. Працівників 3 цехів заплановано перевести на інші площі, що дасть можливість зекономити на опаленні           майже 12 млн. гривень.

На завершення, О.Пирогов зосередив увагу присутніх на питанні щодо застосування законодавства про КТС (к) у разі порушення термінів виплати поточної заробітної плати та виникненні заборгованості з оплати праці

За результатами засідання у Відділенні було проведено робочу нараду, на якій працівники були ознайомлені з результатами розглянутих питань для врахування їх у проведенні моніторингу соціально-трудових відносин.