ВІДБУЛАСЬ РОБОЧА ЗУСТРІЧ НАЧАЛЬНИКА ВІДДІЛЕННЯ НСПП В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІЗ ЗАСТУПНИКОМ ГОЛОВИ СУМСЬКОЇ ОДА

22 серпня 2018 року відбулась чергова робоча зустріч начальника Відділення НСПП в Сумській області О.Пирогова із заступником голови Сумської облдержадміністрації І.Боршошем

В ході зустрічі сторони обговорили  стан соціально-трудових відносин  на ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» м.Суми  та комунальному підприємстві «Конотопське трамвайне управління» м.Конотоп Сумської області.

О.Пирогов зазначив, що на даний час здійсюється супровід 2 колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС (К) на зазначених підприємствах області.

Начальник Відділення довів до відома І.Боршоша інформацію про значне загострення СТВ на ПАТ «Сумське НВО» у зв’язку з 8-місячною затримкою виплати заробітної плати.  За 7 місяців поточного року заборгованість зросла на 83930,8 тис. гривень або у 2,1 рази, у тому числі за липень – на 9119,2 тис. гривень або на 6%. Так, станом на сьогоднішній день виплачено лише 50% заробітної плати за грудень минулого року. Робочі цехи відключені від електро- та газопостачання. Водночас, тільки за минулий місяць звільнилося з числа найманих працівників 440 осіб.

О. Пирогов зазначив, що надії на покращення фінансової ситуації підприємства покладаються на 25 вересня поточного року, коли заплановано проведення тендеру спільно з ДП НВКГ «Зоря-Машпроект» Миколаївської області щодо реконструкції газотранспортної системи України.

Керівник Відділення також, проінформував заступника голови Сумської облдержадміністрації про стан СТВ на комунальному підприємстві  «Конотопське трамвайне управління».  Він зокрема, зазначив, що на сьогодні стан соціально-трудових відносин (далі – СТВ) на підприємстві залишається досить напруженим. Відбуваються чисельні звільнення найманих працівників, відсутній діалог між сторонами спору.

В рамках  вирішення КТС(к) працівниками Відділення було проведено декілька узгоджувальних зустрічей, одне засідання примирної комісії та дві робочі зустрічі. Також, начальник Відділення проінформував, про домовленість сторін щодо проведення наступного засідання примирної комісії після скликання чергової сесії Конотопської міської ради. Але за відсутності кворуму необхідної кількості депутатів для проведення сесії, її засідання було перенесено на невизначений термін.

На завершення зустрічі начальник Відділення зазначив, що працівники й надалі сприятимуть вирішенню КТС (К) у межах своїх повноважень відповідно до вимог чинного законодавства

Підсумовуючи вищезазначене, сторони робочої зустрічі домовились про подальшу співпрацю для ефективного вирішення проблемних питань на підприємствах, установах та організаціях області.