ВІДБУЛАСЬ УЗГОДЖУВАЛЬНА ЗУСТРІЧ В РАМКАХ ВИРІШЕННЯ КОЛЕКТИВНОГО ТРУДОВОГО СПОРУ (КОНФЛІКТУ) НА ПАТ «СУМСЬКЕ МАШИНОБУДІВНЕ НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ОБ’ЄДНАННЯ»

Відділення НСПП в Сумській області продовжує здійснювати заходи щодо сприяння вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) на ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання», який був зареєстрований 5 липня 2017 року

Так, 27 серпня 2018 року в приміщенні Відділення відбулась чергова узгоджувальна зустріч начальника Відділення Олександра Пирогова з головою профкому об’єднаної первинної організації профспілки працівників машинобудування та металообробки ПАТ «Сумське НВО» Іваном Совгірою.

В ході зустрічі було обговорено стан соціально-трудових відносин (далі - СТВ) на підприємстві. І.Совгіра наголосив, що на сьогоднішній день відмічається значне загострення СТВ на ПАТ «Сумське НВО» у зв’язку з 8-місячною затримкою виплати заробітної плати. Тільки за минулий місяць звільнилося з числа найманих працівників 440 осіб. У порівнянні з минулим роком, коли був зареєстрований даний КТС (К), кількість найманих працівників зменшилась з  5999 до 4450 осіб.

Зі слів голови профспілкової організації для послаблення соціальної напруги в колективі під час простою на підприємстві найманим працівникам дозволяється знаходитися не на робочому місці. Наймані працівники сподіваються на покращення фінансової ситуації підприємства з вересня поточного року, у зв’язку з проведенням тендеру щодо реконструкції газотранспортної системи України.

На прохання голови профспілкової організації О.Пирогов надав роз’яснення  щодо можливостей зняття даного КТС(к) з реєстрації шляхом укладання угоди про поетапне виконання вимог адміністрацією підприємства. Також, в ході зустрічі сторонами обговорені основні положення Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

В свою чергу І.Совгіра пообіцяв розглянути питання зняття з реєстрації КТС (к) на черговому засіданні Профкому.

На завершення зустрічі О.Пирогов наголосив, що працівники Відділення й надалі сприятимуть вирішенню КТС(к) у межах своїх повноважень відповідно до вимог чинного  законодавства.