РОБОЧА ЗУСТРІЧ НАЧАЛЬНИКА ВІДДІЛЕННЯ НСПП В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ О.М.ПИРОГОВА З ГОЛОВОЮ СУМСЬКОЇ ОБЛПРОФРАДИ Т.О.ЄВДОКИМОВОЮ

29 серпня 2018 року за ініціативи начальника відділення НСПП в Сумській області О.Пирогова в приміщенні профспілкової організації відбулась робоча зустріч з головою Сумської обласної ради професійних спілок Т.Євдокимовою

В ході зустрічі соціальні партнери обговорили стан соціально-трудових відносин  на проблемних підприємствах, установах та організаціях області, де інтереси найманих працівників представляють профспілкові організації області, зокрема на ПАТ «Сумське НВО» та КП «Конотопське трамвайне управління».

На прохання начальника Відділення профспілковий лідер проінформувала про результати робочої поїздки у м. Конотоп Сумської області.

Т.Євдокимова, як депутат Сумської обласної ради, разом з першим заступником Сумської обласної ради А.Річкалем 28 серпня поточного року взяли участь у засіданні сесії Конотопської міської ради Сумської області.

Зі слів Т.Євдокимової 26 депутатів Конотопської міської ради проголосували за дострокове припинення повноважень міського голови  м.Конотоп Артема Семеніхіна. Цих голосів виявилося достатньо, адже це більше, ніж 2/3 від загальної чисельності місцевого депутатського корпусу. Окрім цього,з посади було знято секретаря міської ради та обрано нового.

Також на засіданні був затверджений бюджет міста, через відсутність якого підприємства, установи та організації м. Конотоп  майже вісім місяців фінансувалися відповідно до кошторису минулого року. Це негативно впливало на роботу всього міста. Найбільше постраждало КП «Конотопське трамвайне управління». Інфраструктура міста і транспортне сполучення Конотопу залежить від трамвайників та забезпечує перевезення громадян майже 100-тисячного міста.

О.Пирогов, в свою чергу, проінформував голову обласної ради профспілок  про хід вирішення колективного трудового спору (конфлікту) (далі – КТС  (К) на даному підприємстві. Він зазначив, що за домовленістю сторін КТС(К) наступне засідання примирної комісії було запропоновано провести після засідання сесії Конотопської міської ради.

О. Пирогов  висловив  сподівання, що прийняття бюджету міста дасть можливість профінансувати програму розвитку та забезпечення діяльності КП «Конотопське трамвайне управління», що, в свою чергу, сприятиме виконанню вимог найманих працівників у КТС(К), а саме:

«1. Погасити заборгованість по заробітній платі, яка виникла на підприємстві з березня місяця 2018 року відповідно до вимог ст. 115 КЗпПУ

2. Відповідно до вимог ст.153 КЗпПУ забезпечити працівникам КП «Конотопське трамвайне управління» безпечні умови праці, зокрема:

а). здійснити ремонту будівлі і даху депо;

б). підключити електроенергію у будівлі депо».

На прохання голови профспілкової організації О.Пирогов надав роз’яснення  щодо можливостей зняття даного КТС(к) з реєстрації, в тому числі шляхом укладання угоди про поетапне виконання вимог адміністрацією підприємства.

На завершення зустрічі сторони домовились про подальшу співпрацю та взаємне інформування про стан СТВ на проблемних  підприємствах області. О.М.Пирогов запевнив, що працівниками відділення НСПП в Сумській області будуть вжиті всі необхідні заходи для сприяння вирішення зазначеного колективного трудового спору.