СПІВПРАЦЯ ВІДДІЛЕННЯ НСПП В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ З ОРГАНАМИ СОЦІЛЬНОГО ДІАЛОГУ

З метою поліпшення стану соціально-трудових відносин на підприємствах, установах і організаціях, попередження незаконних акцій соціального протесту працівників, Відділенням НСПП в Сумській області (далі – Відділення) здійснюється співпраця зі сторонами соціального діалогу

15 січня 2019 року за ініціативи начальника Відділення О.Пирогова проведена робоча зустріч з головою Сумської облпрофради Т.Євдокимовою. Метою зустрічі було підведення підсумків роботи соціальних партнерів за 2018 рік та обговорення  планів спільних заходів на 2019 рік.  

Т.Євдокимова надала інформацію від сторони профспілок про хід виконання у 2018 році Регіональної угоди між стороною органів влади, спільним представницьким органом профспілок та спільним представницьким органом роботодавців Сумської області.

В свою чергу, начальник Відділення проінформував про результати діяльності Відділення за  2018 рік щодо стабілізації стану соціально-трудових відносин, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)) та сприяння їх вирішенню. У 2018 році Відділення здійснювало супровід та сприяло вирішенню 19 колективних трудових спорів (конфліктів) на 7 підприємствах міста Суми. З них 18 колективних трудових спорів (конфліктів) вирішено. Відділення продовжує здійснювати супровід у  вирішенні КТС(К) між об’єднаною первинною організацією профспілки працівників машинобудування та металообробки ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» м. Суми та адміністрацією ПАТ Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» м. Суми, зареєстрованого розпорядженням НСПП від 05 липня 2017 року № 181-р.

Працівниками відділення проводяться узгоджувальні зустрічі з головою профкому об’єднаної первинної організації профспілки працівників машинобудування та металообробки ПАТ «СНВО» В.Соцковим. Станом на 01.12.2018 заборгованість на підприємстві з виплати заробітної плати складала 203956,5 тисяч гривень. За повідомленням голови профспілкової організації Владислава Соцкова питання щодо зняття з реєстрації КТС (К) поки що залишається без розгляду.

Т. Євдокимова підкреслила результативність спільних заходів  обласної державної адміністрації, органів місцевої влади,  сторін КТС (К), Відділення та профспілкових організацій області у вирішенні КТС(К),  який був зареєстрований 12 червня 2018 року між найманими працівниками                       КП «Конотопське трамвайне управління» та адміністрацією підприємства.

За результатами спільних зусиль було підписано угоду сторін КТС про поетапне виконання висунутих найманими працівниками вимог та 09 жовтня 2018 року КТС (К) було знято з реєстрації КТС (к) як вирішений.

У 2018 році Відділення сприяло врегулюванню 62 чинників дестабілізації стану СТВ на 32 підприємствах, з яких попереджено виникнення  31 КТС (К).

Також в ході зустрічі сторони обговорили стан СТВ на 3 конфліктогенних підприємствах області, які поставлено на облік Відділення у 2019 році у систему запобігання КТС (К).

На завершення зустрічі сторони домовились про подальшу співпрацю та взаємне інформування про стан СТВ на проблемних  підприємствах області. О.М.Пирогов запевнив, що працівниками відділення НСПП в Сумській області будуть вжиті всі необхідні заходи для сприяння вирішення зазначених колективних трудових спорів.