ВІДБУЛАСЬ РОБОЧА ЗУСТРІЧ НАЧАЛЬНИКА ВІДДІЛЕННЯ НСПП В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІЗ ЗАСТУПНИКОМ ГОЛОВИ СУМСЬКОЇ ОДА

13 лютого 2019 року відбулась робоча зустріч начальника Відділення НСПП в Сумській області (далі - Відділення) О.Пирогова із заступником голови Сумської облдержадміністрації І.БОРШОШЕМ

Під час зустрічі О.ПИРОГОВ надав інформацію про проведену роботу із вирішення  колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС (К) та їх  запобігання на  конфліктогенних підприємствах області. До бази даних підприємств, які відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності у                 2018 році  внесено 22 підприємства, з них: ПАТ «Сумське НВО», Казенне підприємство «Шосткинський казенний завод «Зірка», КП «Конотопське трамвайне управління», ПрАТ «Монделіс Україна» та інші.

Під час зустрічі було підбито підсумки роботи Відділення та обговорено шляхи подальшої співпраці між державними установами в новому році, а також нагальні питання щодо поліпшення стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ) в області, методи сприяння вирішенню КТС(К) та  проведення заходів із запобігання їх виникненню.

Так, начальник Відділення поінформував І. Боршоша про результати роботи Відділення за 2018 рік. Зокрема, він зазначив, що за період січень-грудень 2018 року з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів та стабілізації стану СТВ Відділення здійснювало заходи щодо усунення 62 чинників дестабілізації стану СТВ на 32 підприємствах, установах, організаціях області.

Учасники зустрічі відзначили, що основним чинником загострення стану СТВ у трудових колективах Сумщини залишається питання своєчасності виплати заробітної плати та погашення заборгованості з неї. Одним із найпроблемніших підприємств з цього питання в області залишається ПАТ «Сумське НВО». О. Пирогов повідомив, що КТС(К)  між об’єднаною первинною організацією профспілки працівників машинобудування та металообробки ПАТ «Сумське НВО»  м. Суми та       ПАТ «Сумське НВО» м. Суми, залишається не вирішеним, оскільки вимоги найманих працівників підприємства не є виконаними. У свою чергу, І.Боршош запевнив, що з боку місцевої влади вживаються всі можливі заходи щодо поліпшення становища, що склалось на підприємстві.

Крім того, О. Пирогов наголосив, що працівниками Відділення постійно проводиться моніторинг стану СТВ в районах і містах області, щомісячно до Відділення надходить інформація від органів місцевої влади щодо стану СТВ в регіоні. У разі виявлення дестабілізаційних чинників оперативно вживаються заходи із запобігання виникненню КТС(К), надаються консультації та роз’яснення сторонам СТВ.

За результатами зустрічі були обговорені питання подальшої конструктивної взаємодії Сумської облдержадміністрації та Відділення щодо сприяння зменшенню соціальної напруги в трудових колективах підприємств, установ та організацій Сумщини.