РОБОЧА ЗУСТРІЧ НАЧАЛЬНИКА ВІДДІЛЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СЛУЖБИ ПОСЕРЕДНИЦТВА І ПРИМИРЕННЯ В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ З ТИМЧАСОВО ВИКОНУЮЧОЮ ОБОВ’ЯЗКИ ГОЛОВИ СУМСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЄЇ

01 липня 2019 року за ініціативи відділення Національної служби посередництва і примирення в Сумській області (далі – Відділення), з метою підтримки активної взаємодії між Відділенням та Сумською обласною державною адміністрацією відбулась робоча зустріч начальника Відділення О.Пирогова з т.в.о. голови Сумської облдержадміністрації І. Купрейчик

Під час зустрічі були обговорені перспективи подальшої співпраці між державними установами протягом другого півріччя 2019 року, а також нагальні питання щодо поліпшення стану соціально-трудових відносин                   (далі – СТВ) в області, сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі - КТС(К), проведення заходів із запобігання їх виникненню.

О. Пирогов проінформував І. Купрейчик про те, що Відділенням постійно проводиться моніторинг стану СТВ в районах і містах області. Так, до Відділення щомісячно надходить інформація від органів місцевої влади щодо стану СТВ і у разі виникнення розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин, оперативно вживаються заходи із запобігання виникненню КТС (К), надаються консультації та розʼяснення сторонам соціально-трудових відносин. Більш детально учасники зустрічі зупинились на ситуації, що виникла на ПрАТ «Монделіс Україна» м. Тростянець. Зокрема начальник Відділення розповів про заходи, що були запроваджені з метою детального встановлення обставин, які призвели до введення більшої половини працівників підприємства в оману відносно реальної ситуації на ПрАТ «Монделіс Україна».

Крім того, під час робочої зустрічі були відмічені позитивні зміни на ПАТ «Сумське НВО», де стан СТВ стабілізувався, а соціальна напруга в трудовому колективі спала. Начальник Відділення повідомив                        т.в.о. голови Сумської облдержадміністрації про ведення переговорів між                       в.о. генерального директора та об’єднаною первинною організацією профспілки працівників машинобудування та металообробки ПАТ «Сумське НВО» щодо можливості укладання Угоди про поетапне виконання вимоги та закриття КТС(К).

Водночас, учасники зустрічі погодились із тим, що основним чинником загострення стану СТВ в трудових колективах Сумщини залишається питання своєчасності виплати заробітної плати та погашення заборгованості з неї. Зважаючи на таку ситуацію, начальник Відділення запевнив  т.в.о. голови Сумської облдержадміністрації, що Відділенням будуть надаватись консультації найманим працівникам, які бажають вступити до КТС(К).

За результатами зустрічі були обговорені питання подальшої взаємодії Сумської облдержадміністрації та відділення  Національної служби посередництва і примирення в Сумській області щодо сприяння зменшенню соціальної напруги в трудових колективах підприємств, установ та організацій Сумщини.