ВІДБУЛАСЬ РОБОЧА ЗУСТРІЧ НАЧАЛЬНИКА ВІДДІЛЕННЯ НСПП В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ З Т.В.О. ГОЛОВИ СУМСЬКОЇ ОДА

В рамках співпраці Відділення НСПП в Сумській області та Сумської облдержадміністрації 15 серпня 2019 року відбулась чергова робоча зустріч начальника Відділення О.ПИРОГОВА з тимчасово виконуючим обовязки голови Сумської облдержадміністрації І.БОРШОШЕМ

Метою зустрічі було обговорення стану соціально-трудових відносин на підприємствах Сумської області.

Під час зустрічі О. Пирогов поінформував І. Боршоша про результати роботи Відділення щодо врегулювання розбіжностей між сторонами СТВ, запобігання колективних трудових спорів (конфліктів) (КТС (К)) та їх вирішення.  

Начальник Відділення зазначив, що стан СТВ в Сумській області у 2019 році  можна  характеризувати  в цілому як стабільний. Працівники Відділення здійснюють моніторинг  за результатами щомісячного письмового  інформування міст і районів області про випадки з назрівання конфліктних ситуацій та посилення соціальної напруги у трудових колективах.

Начальник Відділення повідомив т.в.о. голови Сумської облдержадміністрації, що складний фінансово-економічний стан має ПАТ «Сумське НВО» та фінансово залежні від нього підприємства. За статистичними даними станом на 31.07.2019  заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам становить 227349,2 тис. грн. З 1 серпня 2019 року на ПАТ «Сумське НВО» прийнято рішення про реорганізацію форми акціонерного товариства з публічного на приватне.

Водночас, начальник Відділення О. Пирогов надав інформацією про здійснення комплексу заходів щодо вирішення КТС(К) на ПАТ «Сумське НВО» та зазначив про продовження переговорного процесу на підприємстві щодо укладення угоди про поетапне виконання вимог.

Також сторони обговорили ситуацію, яка склалась на казенному підприємстві Шосткинський казенний завод «Зірка» Сумської області. О. Пирогов поінформував про результати діяльності Відділення щодо врегулювання розбіжностей між найманими працівниками та адміністрацією підприємства.

О. Пирогов зазначив, що працівники Відділення й надалі сприятимуть вирішенню КТС(К) у межах своїх повноважень відповідно до вимог чинного  законодавства та тримати ситуацію на підприємствах області на контролі.

За результатами зустрічі сторони  підкреслили важливість тісної взаємодії та співпраці Сумської облдержадміністрації та відділення  НСПП в Сумській області з метою зменшення соціальної напруги в трудових колективах підприємств, установ та організацій області.