НА СУМЩИНІ БЛИЗЬКО 87 ТИСЯЧ ОСІБ ПРОЖИВАЄ В ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАДАХ

В області підвели підсумки Всеукраїнської акції «Децентралізаційний марафон-2016»

За словами першого заступника голови облдержадміністрації Олександра МАРЧЕНКА, за менше ніж два роки в Україні утворено 367 територіальних громад, у 183 із них проведуть вибори голів та депутатів у цьому місяці.

СТВОРЕННЯ ОПОРНИХ ШКІЛ В ОБ’ЄДНАНИХ ГРОМАДАХ ПОКРАЩИТЬ ЯКІСТЬ ОСВІТИ НА СЕЛІ

Заступник голови облдержадміністрації Микола ПОДОПРИГОРА разом з головою Краснопільської райдержадміністрації Юрієм ЯРЕМЧУКОМ, представниками місцевої влади та освітянами Миропільського НВК обговорили перспективи створення й розвитку опорної школи Миропільської об’єднаної територіальної громади

За словами Миколи Подопригори, питання створення в об’єднаних територіальних громадах опорних шкіл стає сьогодні одним із пріоритетних. Опорні школи утворюються з метою забезпечення рівного доступу дітей до якісної освіти незалежно від місця їх проживання.

ЧАС ОБ’ЄДНУВАТИСЯ І РОЗВИВАТИСЯ

Нещодавно проведені громадські слухання з питань добровільного об’єднання територіальних громад у селі Московський Бобрик Лебединського району

Представники Центру розвитку місцевого самоврядування, фахівці Офісу реформ у Сумському регіональному відділенні Асоціації міст України, місцевої влади  розповіли жителям Московського Бобрика про переваги децентралізації. Згідно з Перспективним планом об’єднання громад Московсько-Бобрицька сільська рада має входити до Будильської сільської об’єднаної територіальної громади.

СЬОГОДЕННЯ І ПЕРСПЕКТИВИ НЕДРИГАЙЛІВСЬКОЇ ОТГ

У Недригайлівській селищній об’єднаній територіальній громаді 18 грудня пройдуть перші вибори. Під час наради в райдержадміністрації за участю першого заступника голови облдержадміністрації Олександра МАРЧЕНКА обговорювалися питанняформування районного бюджету, бюджету майбутньої ОТГ та соціально-економічного розвитку району.

До складу Недригайлівської селищної об’єднанної територіальної громади ввійшли Гринівська, Іваницька, Маршалівська, Кулішівська, Хоружівська сільські і Недригайлівська селищна ради.

ВИБОРЦІВ ОТГ СУМЩИНИ ЗАПРОШУЮТЬ УТОЧНИТИ СВОЇ ПЕРСОНАЛЬНІ ДАНІ У МІСЦЕВИХ ВІДДІЛАХ ВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ ВИБОРЦІВ

Уточнення даних необхідне для підготовки актуальних та достовірних списків виборців для проведення перших виборів голів та депутатів об’єднаних територіальних громад, які призначені на 18 грудня 2016 року

Особливо це стосується:

- виборців, які голосуватимуть вперше;

- виборців, які під час останніх виборів у списках виборців виявили неточності в своїх персональних даних, або взагалі були відсутні в них та не звернулись до відділу ведення Державного реєстру виборців особисто.

ПІДГОТОВКА ДО ВИБОРІВ В ОТГ СУМЩИНИ ТРИВАЄ

Виборчі комісії на територіях ОТГ вже активно розпочали свою роботу і наразі в об’єднаних громадах проходить навчання членів цих комісій

Зокрема, днями відбулось навчання членів сільських, селищних виборчих комісій на перших виборах 18 грудня 2016 року у Глухівській райдержадміністрації. Участь у навчанні взяли представники Глухівської районної виборчої комісії та Шалигинської селищної виборчої комісії, а також Зноб-Новгородської селищної та Дружбівської міської виборчих комісій.

НА ЛЕБЕДИНЩИНІ ОБГОВОРИЛИ ПЕРСПЕКТИВИ СТВОРЕННЯ ОТГ

Перший заступник голови облдержадміністрації Олександр МАРЧЕНКО та начальник Департаменту економічного розвитку і торгівлі Олександр СІТАК зустрілися з представниками міських, селищних і сільських рад Лебединського району. Мета зустрічі – створення об’єднаних територіальних громад на території району

Під час зібрання в Лебединському медичному коледжі керівники району та представники місцевої влади обговорили можливість об’єднання усіх громад в межах району і створення Лебединської ОТГ. Озвучувалися також пропозиції створення трьох ОТГ – Лебединської, Будильської та Штепівської.

ВІТАЛІЙ СИТЕНКО: «ТЕРИТОРІАЛЬНУ ГРОМАДУ У СКЛАДІ 12 НАВКОЛИШНІХ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ОБ’ЄДНАЛА ДРУЖБА»

Про події, що передували об’єднанню, розповів Дружбівський міський голова Віталій СИТЕНКО кореспонденту «Урядового кур’єру»

Родзинкою створення Дружбівської ОТГ було підписання першого в Україні договору про співпрацю між громадами. За словами Віталія Ситенка, він декларує як основоположні принципи об’єднання, так і запобігає виникненню спірних питань, що можуть посіяти недовіру серед населення. Це насамперед розподіл об’єднаного бюджету, розвиток інфраструктури сіл, об’єктивна кадрова політика тощо. Тобто спрацювали на випередження, надавши гарантії справедливості як депутатам, так і мешканцям.

НА ЛЕБЕДИНЩИНІ ГРОМАДИ ВИЗНАЧАЮТЬСЯ, З КИМ І ЯК ОБ’ЄДНУВАТИСЯ

За ініціативи Ворожбяського сільського голови Сергія Бойко. у с.Ворожба відбулись громадські слухання щодо реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»

Делегації з Маловисторопської, Гарбузівської, Бишкінської сільських рад, місцева громадськість, представники районної влади обговорювали нагальні проблеми сільських територій, перспективи об’єднання навколишніх сіл.

ОБ’ЄДНАНІ ГРОМАДИ СУМСЬКОГО РАЙОНУ ГОТУЮТЬСЯ ДО ВИБОРІВ

На територіях ОТГ виборчі комісії вже активно розпочали свою роботуПро це повідомив голова Сумської районної виборчої комісії Сергій ЗЕЛЕНСЬКИЙ

«У Сумському районі вибори відбуватимуться в чотирьох новостворених громадах: Бездрицькій ОТГ (Бездрицька та Токарівська сільські ради), Миколаївській ОТГ (Миколаївська, Кекінська, Северінівська та Постольненська сільські ради), Нижньосироватській ОТГ (Нижньосировська та Старосільська сільські ради), Хотінській ОТГ (Хотінська селищна рада, Кіндратівська та Олексіївська сільські ради), – зазначив Сергій Зеленський. – Виборчі комісії розташовуються у центрах територіальних громад».