НА ЧАСІ – ПРОФЕСІЙНІ КАДРИ ТА СТРУКТУРА ОБ’ЄДНАНИХ ГРОМАД

Перший заступник голови облдержадміністрації Олександр МАРЧЕНКО доручив робочій групі щодо сприяння об’єднаним територіальним громадам активізуватися у підтримці подальших кроків новоутворених формувань

Основна проблема, з якою зіштовхнуться на місцях – це потреба у спеціалістах, говорить посадовець. Тож, коли є можливість недорого і за півтора роки провести навчання для лідерів територіальних громад у Сумському аграрному університеті, необхідно прискорити цей процес.

9 МЛРД ГРН ВІД ДЕРЖАВИ НА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЮ І РОЗВИТОК РЕГІОНІВ - ПРОЕКТ БЮДЖЕТУ НА 2017 РІК

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час позачергового засідання Уряду для розгляду проекту Закону про Державний бюджет представив основні макроекономічні показники бюджету на 2017 рік.

Одним з головних пріоритетів наступного року Володимир Гройсман назвав продовження децентралізації. Він зауважив, що до 2014 року центральна влада все робила для того, щоб концентрувати ресурси в своїх руках.

РАДІОПРОЕКТ НА ПІДТРИМКУ «ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЙНОГО МАРАФОНУ»

реалізує Асоціація міст України спільно з Українським радіо ОНОВЛЕНО у п'ятницю включення з Сумської області

Програма «Децентралізаційний марафон» виходитиме двічі на тиждень:

  • у середу о 20.30
  • у п’ятницю о 12.15

ВОЛОДИМИР ГРОЙСМАН: ОБ'ЄДНАННЯ ГРОМАД ЗАБЕЗПЕЧИТЬ НАДХОДЖЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙ НА МІСЦЯ

Об'єднання територіальних громад забезпечить їх успіх та ефективність завдяки збільшенню ресурсів та можливостей для якісного надання послуг.

Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив під час презентації проекту програми "U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку" із Комісаром ЄС з питань європейської політики сусідства та переговорів із розширення Йоганнесом Ганом у Вінниці у четвер.

"ВОРОГИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ" ЗАБИРАЮТЬ В УКРАЇНЦІВ ПРАВО ОТРИМАТИ ЕФЕКТИВНУ СИСТЕМУ ВРЯДУВАННЯ ЗАРАДИ ВЛАСНИХ ПОЛІТИЧНИХ ДИВІДЕНДІВ, - ПРЕМ'ЄР-МІНІСТР

Політики, що намагаються стримувати проведення децентралізації влади в Україні, забирають в українців право отримати ефективну систему врядування заради власних політичних дивідендів. Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив під час презентації проекту програми "U-LEAD з Європою:

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку" із Комісаром ЄС з питань європейської політики сусідства та переговорів із розширенняЙоганнесом Ганом у Вінниці.

ГЕННАДІЙ ЗУБКО ПРЕЗЕНТУВАВ РЕЗУЛЬТАТИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ЗА ДВА РОКИ

Віце-прем’єр-міністр  — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко презентував результати реформи децентралізації та структуру управління реформою у рамках програми «U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку» у Вінниці.

Серед головних завдань Геннадій Зубко назвав підтримку процесу добровільного об’єднання громад й громад, які вже об’єднались,  подальшу  секторальну децентралізацію, створення освітніх і госпітальних округів, відкриття  ЦНАПів.

"ПРОГРАМА З РОЗШИРЕННЯ ПРАВ І МОЖЛИВОСТЕЙ НА МІСЦЕВОМУ РІВНІ, ПІДЗВІТНОСТІ ТА РОЗВИТКУ" ДОПОМОЖЕ ПОБУДУВАТИ ЯКІСНУ МОДЕЛЬ УПРАВЛІННЯ В УКРАЇНІ, - ВОЛОДИМИР ГРОЙСМАН

"Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку" дасть можливість побудувати в Україні якісну модель управління та передати більше повноважень і ресурсів місцевій владі

Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час презентації проекту програми "U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку" у рамках робочої поїздки до Вінницької області із Комісаром ЄС з питань європейської політики сусідства та переговорів із розширення Йоганнесом Ганом у четвер.

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ МАЄ ПРОДОВЖУВАТИСЯ, - ПРЕЗИДЕНТ

Президент Петро Порошенко на засіданні Ради національної безпеки і оброни України наголосив на важливості продовження децентралізації в державі, яка значно розширює можливості розвитку місцевих громад

За словами Президента, статистика лише у містах-мільйонниках переконливо свідчить, що вже за перше півріччя 2016 року вони зібрали коштів більше ніж за весь 2014 рік. Це стосується і Києва, І Харкова, і Львова, і Одеси і більшої частини обласних центрів.

НА СУМЩИНІ УТВОРЕНО 15 ГРОМАД

До децентралізаційної родини в Сумській області приєдналися ще 3 громади: Кириківська Великописарівського райну, Хотінська та Миколаївська об’єднані територіальні громади Сумського району

На сьогодні лідером впровадження реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в області є Сумський район, де сформовані Бездрицька, Нижньосироватська, Миколаївська сільські та Хотінська селищна об’єднані громади.

17 ВЕРЕСНЯ ЦВК МАЄ УХВАЛИТИ РІШЕННЯ ПРО ВИБОРИ В ОБ'ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАДАХ

Кабмін виділив кошти на проведення виборів у об'єднаних територіальних громадах – Геннадій ЗУБКО

Про це в ефірі «5 каналу» заявив Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко. 

«Ми чекаємо, що 17 вересня саме ЦВК буде прийняте рішення по довиборам в об'єднаних територіальних громадах», – сказав він.