ЗА ДОСВІДОМ ДО БЕРЕЗІВСЬКОЇ ГРОМАДИ

Делегація сільських голів з Білопільщини, які планують об’єднатися в територіальну громаду, на чолі з першим заступником голови Білопільської районної державної адміністрації Оленою НІКІТЕНКО відвідала Березівську об’єднану територіальну громаду Глухівського району

Під час обговорення децентралізаційної реформи в селищі Миколаївка Білопільського району окремі сільські голови вирішили відвідати Березівську громаду. Тож нещодавно ця поїздка здійснилася. Її метою стало вивчення як самого процесу об’єднання, так і ознайомлення з діяльністю керівництва на місцях вже після об’єднання.

«КОМПЛЕКСНИЙ РОЗВИТОК СЕЛА ЗАВ’ЯЗАНИЙ НА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ТА УТВОРЕННІ ОБ’ЄДНАНИХ ГРОМАД», – МИКОЛА КЛОЧКО

Учасники «круглого столу» на тему «Розвиток сільських територій: виклики сьогодення» шукали шляхи, як забезпечити комплексний розвиток аграрної сфери

Представники Мінагрополітики, органів державної влади, місцевого самоврядування, асоціацій сільських і селищних рад долучилися до обговорення актуальних питань державної регіональної політики та ролі громад у цьому процесі.

СНАУ ЗАПРОВАДЖУЄ НОВИЙ МАГІСТЕРСЬКИЙ КУРС «РЕГІОНАЛЬНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ»

Півторарічна навчальна програма в університеті є сучасним інструментом підтримки територій на шляху до самостійного розвитку

Як підкреслив голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО, для подальшого здійснення регіональної політики та ефективного управління об’єднаними територіальними громадами сьогодні потрібні кваліфіковані кадри. Тому курс СНАУ розрахований на майбутніх реформаторів, які підхоплять ініціативу та займатимуться подальшим втіленням децентралізаційних процесів на Сумщині.

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЙНИЙ МАРАФОН У ПУТИВЛІ

У місті партизанської слави обговорювали можливість створення єдиної громади для всього району

На зустріч із керівництвом облдержадміністрації та представниками офісу реформ до Путивльської райдержадміністрації завітали депутати районної ради, місцеві сільські голови та агровиробники.

АМУ АКТУАЛІЗУВАЛА ТА ПЕРЕВИДАЛА ПРАКТИЧНИЙ ПОСІБНИК «ФОРМУВАННЯ СПРОМОЖНИХ ГРОМАД»

Асоціація міст України перевидала посібник «Формування спроможних громад», актуалізувавши інформацію з врахуванням минулорічного досвіду

Посібник покликаний допомогти громадам в процесі об’єднання. Він описує технологію процесу об’єднання, носить інформаційно-просвітницький та практичний характер.

НА ГЛУХІВЩИНІ СТВОРЮЄТЬСЯ ШАЛИГИНСЬКА ГРОМАДА

Про це першому заступнику голови облдержадміністрації Олександру МАРЧЕНКУ та співробітникам офісу реформ розповіли жителі селища Шалигине та голови сусідніх сіл

«На сьогодні в Україні сформовано понад 170 громад, це більше 10% від усіх запланованих. І цей процес іде швидкими темпами, – зазначив Олександр Марченко. – Утворені громади отримують грошову підтримку від держави. Є такі області, що вже отримали на розвиток громад по кілька сотень мільйонів гривень. Тож фінансовий ефект також очевидний. Наразі сільські голови з різних районів їздять у нашу Березівську об’єднану громаду та до сусідніх областей, де вивчають їхній досвід».

БЕРЕЗІВСЬКА ГРОМАДА ПІДВИЩУЄ РІВЕНЬ ПОСЛУГ З ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

Отримавши додаткові кошти, а також залучивши фінансування з ДФРР, громада  створила «Центр первинної медико-санітарної допомоги»

До нього увійшли 3 амбулаторії, 3 фельдшерсько-акушерських пункти та 3 фельдшерські пункти.

На всіх об’єктах проведено ремонт приміщень. Покращення умов фінансування також дозволило залучити висококваліфікованих фахівців і, як наслідок, організувати ефективне, оперативне  та доступне надання послуг з лікування та профілактики захворювань, невідкладної медичної допомоги для жителів об'єднаної громади.

СТВОРЕННЯ ОБ’ЄДНАНИХ ГРОМАД – ЦЕ ЄДИНИЙ ШЛЯХ ВІДРОДИТИ СІЛЬСЬКІ ТЕРИТОРІЇ

На Білопільщині обговорювалися питання створення Миколаївської та Річківської об’єднаних територіальних громад

На зустріч із жителями Білопільського району приїхали перший заступник голови облдержадміністрації Олександр МАРЧЕНКО, директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Олександр СІТАК та співробітники регіонального офісу реформ.

ХУСТЯНКА ВИЗНАЧАЄТЬСЯ З ФОРМАТОМ ОБ’ЄДНАННЯ

Децентралізаційний марафон на Сумщині продовжується. Наразі керівники облдержадміністрації та фахівці регіонального офісу реформ відвідали село Хустянку Буринського району

«Одне з головних завдань децентралізації – розвиток сільських територій, – зазначив у своєму виступі перед жителями Хустянки Олександр МАРЧЕНКО. – Рік тому, коли розпочалася реформа, було багато запитань, на які ми не мали відповідей. Сьогодні ми вже бачимо, що цей процес незворотній і маємо в області конкретний приклад – Березівську громаду, яка успішно розвивається. Всього ж у державі створено уже 170 громад».

ГЕННАДІЙ ЗУБКО: «СПІЛЬНО З ЄВРОПЕЙСЬКИМИ ПАРТНЕРАМИ ІНІЦІЙОВАНО СТВОРЕННЯ ПРОЕКТНОГО ОФІСУ СЕКТОРАЛЬНОЇ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ»

Для моніторингу та просування реформи децентралізації Мінрегіон ініціював створення Проектного офісу секторальної децентралізації

Його робота охоплюватиме близько 12 секторів та буде здійснюватися за підтримки  міжнародних донорських організацій. Про це сьогодні йшлося на зустрічі  Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка з міжнародними партнерами – представниками проектів GIZ, USADE, EDGE, а також партнерами з  ЄС, посольств ФРН, Швеції, Канади.