РОМАН ГРИЩЕНКО: СУЧАСНИЙ ЦЕНТР НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ МАЄ БУТИ В КОЖНІЙ ОБ’ЄДНАНІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ СУМЩИНИ

На цьому наголосив голова облдержадміністрації під час підписання угоди про співпрацю щодо модернізації ЦНАП у Буринській ОТГ

За словами Романа Грищенка, співпраця Сумщини з Програмою «U-LEAD з Європою» триває вже не один рік і за цей час зроблено значні кроки в напрямку створення сучасних Центрів надання адміністративних послуг на території Сумської області.

МІНРЕГІОНБУД ОПРИЛЮДНИВ РЕЗУЛЬТАТИ МОНІТОРИНГУ БЮДЖЕТІВ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Матеріали підготовлено на підставі офіційної інформації, отриманої Мінрегіоном від обласних державних адміністрацій

Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за сприяння швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO та технічної підтримки шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» підготовлено моніторинг фінансової спроможності об’єднаних територіальних громад, у яких відбулися перші місцеві вибори 25 жовтня 2015 року та які у 2016 році мають прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом.

Відповідно до рішень ЦВК 25 жовтня 2015 року у Сумській області відбулися перші вибори голів та депутатів 1 ОТГ, яка утворилися внаслідок об’єднання 8 місцевих рад (21 населеного пункту). Площа ОТГ склала 229 км. кв., що становить 0,9% від площі області. Чисельність населення в ОТГ становить 3,4 тис. осіб, що займає 0,3% від загальної чисельності населення області.

На 2016 рік місцевому бюджету Березівської ОТГ передбачена з державного бюджету освітня субвенція – 6,4 млн. грн. та медична субвенція – 3,5 млн. грн. Бюджет ОТГ сформовано з базовою дотацію з державного бюджету у сумі 1,2 млн. грн. Затверджений обсяг доходів загального фонду бюджету Березівської ОТГ на 2016 рік з трансфертами з державного бюджету становить 22,1 млн. грн., що більше ніж у 3 рази від уточнених показників місцевих бюджетів (які увійшли до складу ОТГ) на 2015 рік. У результаті утворення об’єднаних громад зріс обсяг власних доходів місцевого бюджету у 1,7 рази (на 4,7 млн. грн.) порівняно з 2015 роком (з 6,3 млн. грн. до 11 млн. грн). Основним джерелом наповнення бюджетів є податок на доходи фізичних осіб – 3,5 млн. грн. Наступний за вагомістю – плата за землю – 3,4 млн. грн. Із розрахунку на 1 жителя громади обсяг власних доходів збільшився більше ніж на 800 грн. (з 1113 грн. до 1956 грн.). Затверджені обсяги видатків на 1 учня загальноосвітніх закладів у бюджеті ОТГ складають 22,7 тис. грн. Зазначене свідчить, як про фінансову можливість громади додатково спрямувати власні ресурси на підтримку загальноосвітніх закладів, так і про необхідність проведення оптимізації мережі закладів, оскільки утримання учнів в малокомплектих закладах є витратним. Штатна чисельність працівників виконкому (службовців) ОТГ складає 36 осіб. Виходячи із розрахунку чисельності населення громад та чисельності службовців, навантаження на 1 службовця з надання послуг населенню в ОТГ складе - 156 особи. Питома вага видатків на утримання службовців у фінансовому ресурсі ОТГ (без урахування субвенцій) складає 37%. Також ОТГ отримала субвенцію з державного бюджету на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у сумі 9,6 млн. грн.

НОВИНИ облдержадміністрації

Відеоматеріали

  •        
  •  
  •      
  •    
  •  
  •    
  •    
  •