Поточна діяльність

МИНУЛОРІЧНІ МІСЦЕВІ ВИБОРИ НЕ ЗУПИНИЛИ ПРОЦЕС ОБ’ЄДНАННЯ ГРОМАД, — СЕРГІЙ ШАРШОВ

Про це сказав директор Департаменту місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону, виступаючи на Національному експертному форумі «Практичний вплив реформи місцевого самоврядування в Україні»

За його словами, процес добровільного об’єднання громад продовжується, незважаючи на те, що минулорічні місцеві вибори могли позбавити новообрану місцеву владу мотивації до змін.

«Цього року у 13 об’єднаних територіальних громадах вже пройшли перші місцеві вибори. Отже загалом маємо 172 об’єднання. У липні та серпні перші вибори пройдуть ще у 12 новостворених громадах. Також очікуємо рішення Центральної виборчої комісії щодо призначення цього року перших виборів у більш ніж 30 потужних об’єднаних громах», — сказав Сергій Шаршов.

За його словами, декому може здаватися, що такі темпи створення об’єднаних територіальних громад є низькими, але світовий досвід свідчить про протилежне. «Добровільне об’єднання громад у жодній з країн, яка проходила цей процес, не відбувалося так швидко. Це говорить про те, що реформа в Україні назріла і є реальною вимогою часу, та прагненням громад до змін на краще», — зазначив Сергій Шаршов.