ЖИТЕЛІ КОЖНОГО МІСТА ЧИ РАЙОНУ СУМЩИНИ МАЮТЬ ЗНАТИ ІНФОРМАЦІЮ ЩОДО ЗМІНИ РОЗРАХУНКІВ ЗА ПОСЛУГИ З ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ ТА ГАРЯЧОЇ ВОДИ З УРАХУВАННЯМ ЗМІНИ ЦІНИ НА ГАЗ ЯК СКЛАДОВОЇ ТАРИФУ

На цьому наголосила під час апаратної наради тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірина КУПРЕЙЧИК

«З 1 січня 2020 року Україна переходить на ринкове ціноутворення за газ для побутових споживачів. При формуванні тарифів на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води до 1 січня 2020 року виробниками теплової енергії області була врахована ціна на природний газ на рівні 6900 грн за 1 тис куб. м. Але з грудня 2019 року ціна на природний газ для виробництва теплової енергії для населення затверджена на рівні 4200 грн за 1 тис куб. м, – зазначила Ірина Купрейчик. – Тому міські голови мають чітко сказати, на скільки відсотків здійснено споживачам перерахунки плати за теплову енергію та послуги з централізованого постачання гарячої води у грудні у зв’язку із зміною ціни природного газу».


СТВОРЕННЯ ДРУЖБІВСЬКОЇ ОБ’ЄДНАНОЇ ГРОМАДИ – НАЙБЛИЖЧА ПЕРСПЕКТИВА ДЛЯ ЯМПІЛЬЩИНИ

Про це говорили під час зустрічі тимчасово виконуючого голови облдержадміністрації Олександра МАРЧЕНКА з жителями міста Дружби, сільськими головами Чуйківки та Дорошівки

«Наше місто вийшло із ініціативою створити об’єднану громаду з двома сусідніми селами. Наразі тривають перемовини з громадами цих сіл, – повідомив Дружбівський міський голова Віталій СИТЕНКО. – Я неодноразово бував у Березі на Глухівщині й бачив позитиви об’єднання. Головним із них вважаю те, що сільські голови, нинішні старости, перестали ходити із простягнутою рукою до бізнесменів. Додатково отримані громадою власні кошти та фінансова державна підтримка дозволяють Березівській громаді вирішувати поточні питання і спрямовувати кошти на розвиток громади».

Присутні на зустрічі Олександр МАРЧЕНКО, директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Олександр СІТАК, директор офісу реформ Ніна МЕЛЬНИК говорили про перспективи, які відкриються перед громадою після її створення.

«Рік тому, коли процеси децентралізації тільки стартували, у нас було чимало запитань, на які ми не мали відповідей. Адже були прогалини в законодавстві, відсутній досвід створення об’єднаних територіальних громад, – зазначив Олександр Марченко. – Сьогодні люди вже чітко розуміють, як створюється громада, як вона функціонує і що від цього отримає. На разі в Україні вже створено більше 170 громад. Своїм досвідом активно діляться ваші сусіди – Березівська об’єднана громада. Обласна влада активно підтримує цю громаду та процес створення нових об’єднань».

На думку т.в.о. голови облдержадміністрації, основна причина повільного процесу об’єднання на Сумщині – надмірна за політизованість. Водночас держава курс на цю реформу повністю підтримує і процес децентралізації неминучий.

«Сьогодні іде процес створення вашої та інших громад на Сумщині, – розповів він жителям Дружби. – Але його потрібно пожвавити. Адже держава сьогодні виділяє для новостворених  громад колосальний ресурс. Крім того, облдержадміністрація зараз розробляє обласну програму підтримки об’єднаних громад, під яку виділятиметься кілька мільйонів гривень. Тож фінансові стимули сьогодні для об’єднання є».

За словами Олександра Сітака, сьогодні об’єднання кількох населених пунктів в одну громаду дасть змогу не лише дасть можливість залучити на розвиток громади величезні грошові вливання, а й дозволить створити нові робочі місця. Громада сама буде господарем на своїй території, самостійно вирішуватиме куди вкладати кошти, як розвивати заклади інфраструктури, медицини, освіти тощо.

З цим погоджується житель села Дружби Григорій: «Ми розуміємо, об’єднуватися потрібно. Ще раз почули про переваги об’єднання і запрошуємо до співпраці жителів сіл Дорошівка й Чуйківка».

Наразі в Ямпільському районі є непогані перспективи створення трьох об’єднаних громад – з центрами у  Дружбі, Свесі та Ямполі. Про це повідомила голова Ямпільської райдержадміністрації Ірина ПАНЧЕНКО.

НОВИНИ облдержадміністрації

  •        
  •    
  •        
  •        
  •    
  •    
  •    
  •