НА СУМЩИНІ ВІДКРИЛИ ПІСЛЯ РЕКОНСТРУКЦІЇ МОСТОВИЙ ПЕРЕХІД ЧЕРЕЗ РІЧКУ ВОРСКЛА У СЕЛІ КЛИМЕНТОВЕ ОХТИРСЬКОГО РАЙОНУ

Голова Укравтодору Олександр КУБРАКОВ, голова Сумської облдержадміністрації Роман ГРИЩЕНКО та народні депутати України від Сумщини урочисто відкрили відремонтований міст у селі Климентове у рамках реалізації програми «Велике будівництво»

Відкриваючи міст, Олександр КУБРАКОВ зазначив: «Сумщина успішно реалізує програму Президента України «Велике будівництво». За рівнем освоєння коштів область входить у п’ятірку кращих регіонів. Яскравий приклад цього – цей міст на Охтирщині».

СТВОРЕННЯ ДРУЖБІВСЬКОЇ ОБ’ЄДНАНОЇ ГРОМАДИ – НАЙБЛИЖЧА ПЕРСПЕКТИВА ДЛЯ ЯМПІЛЬЩИНИ

Про це говорили під час зустрічі тимчасово виконуючого голови облдержадміністрації Олександра МАРЧЕНКА з жителями міста Дружби, сільськими головами Чуйківки та Дорошівки

«Наше місто вийшло із ініціативою створити об’єднану громаду з двома сусідніми селами. Наразі тривають перемовини з громадами цих сіл, – повідомив Дружбівський міський голова Віталій СИТЕНКО. – Я неодноразово бував у Березі на Глухівщині й бачив позитиви об’єднання. Головним із них вважаю те, що сільські голови, нинішні старости, перестали ходити із простягнутою рукою до бізнесменів. Додатково отримані громадою власні кошти та фінансова державна підтримка дозволяють Березівській громаді вирішувати поточні питання і спрямовувати кошти на розвиток громади».

Присутні на зустрічі Олександр МАРЧЕНКО, директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Олександр СІТАК, директор офісу реформ Ніна МЕЛЬНИК говорили про перспективи, які відкриються перед громадою після її створення.

«Рік тому, коли процеси децентралізації тільки стартували, у нас було чимало запитань, на які ми не мали відповідей. Адже були прогалини в законодавстві, відсутній досвід створення об’єднаних територіальних громад, – зазначив Олександр Марченко. – Сьогодні люди вже чітко розуміють, як створюється громада, як вона функціонує і що від цього отримає. На разі в Україні вже створено більше 170 громад. Своїм досвідом активно діляться ваші сусіди – Березівська об’єднана громада. Обласна влада активно підтримує цю громаду та процес створення нових об’єднань».

На думку т.в.о. голови облдержадміністрації, основна причина повільного процесу об’єднання на Сумщині – надмірна за політизованість. Водночас держава курс на цю реформу повністю підтримує і процес децентралізації неминучий.

«Сьогодні іде процес створення вашої та інших громад на Сумщині, – розповів він жителям Дружби. – Але його потрібно пожвавити. Адже держава сьогодні виділяє для новостворених  громад колосальний ресурс. Крім того, облдержадміністрація зараз розробляє обласну програму підтримки об’єднаних громад, під яку виділятиметься кілька мільйонів гривень. Тож фінансові стимули сьогодні для об’єднання є».

За словами Олександра Сітака, сьогодні об’єднання кількох населених пунктів в одну громаду дасть змогу не лише дасть можливість залучити на розвиток громади величезні грошові вливання, а й дозволить створити нові робочі місця. Громада сама буде господарем на своїй території, самостійно вирішуватиме куди вкладати кошти, як розвивати заклади інфраструктури, медицини, освіти тощо.

З цим погоджується житель села Дружби Григорій: «Ми розуміємо, об’єднуватися потрібно. Ще раз почули про переваги об’єднання і запрошуємо до співпраці жителів сіл Дорошівка й Чуйківка».

Наразі в Ямпільському районі є непогані перспективи створення трьох об’єднаних громад – з центрами у  Дружбі, Свесі та Ямполі. Про це повідомила голова Ямпільської райдержадміністрації Ірина ПАНЧЕНКО.

НОВИНИ облдержадміністрації

Відеоматеріали

  •        
  •  
  •      
  •    
  •  
  •    
  •    
  •