ЖИТЕЛІ КОЖНОГО МІСТА ЧИ РАЙОНУ СУМЩИНИ МАЮТЬ ЗНАТИ ІНФОРМАЦІЮ ЩОДО ЗМІНИ РОЗРАХУНКІВ ЗА ПОСЛУГИ З ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ ТА ГАРЯЧОЇ ВОДИ З УРАХУВАННЯМ ЗМІНИ ЦІНИ НА ГАЗ ЯК СКЛАДОВОЇ ТАРИФУ

На цьому наголосила під час апаратної наради тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірина КУПРЕЙЧИК

«З 1 січня 2020 року Україна переходить на ринкове ціноутворення за газ для побутових споживачів. При формуванні тарифів на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води до 1 січня 2020 року виробниками теплової енергії області була врахована ціна на природний газ на рівні 6900 грн за 1 тис куб. м. Але з грудня 2019 року ціна на природний газ для виробництва теплової енергії для населення затверджена на рівні 4200 грн за 1 тис куб. м, – зазначила Ірина Купрейчик. – Тому міські голови мають чітко сказати, на скільки відсотків здійснено споживачам перерахунки плати за теплову енергію та послуги з централізованого постачання гарячої води у грудні у зв’язку із зміною ціни природного газу».


НА ГЛУХІВЩИНІ ПРАЦЮЮТЬ НАД СТВОРЕННЯМ ОБ’ЄДНАНИХ ГРОМАД

Тема децентралізації влади обговорювалася на зустрічі в Глухівській райдержадміністрації з тимчасово виконуючим обов’язки голови облдержадміністрації Олександром МАРЧЕНКОМ

«Ми сьогодні відвідуємо ті територіальні громади на Сумщині, що невдовзі уже створяться, аби налагодити серйозну співпрацю, – повідомив на зустрічі Олександр Марченко. – Громади повинні якнайшвидше пройти всю процедуру об’єднання, щоб встигнути підготувати проекти на фінансування з Державного фонду регіонального розвитку на наступний рік. Окрім того, в облдержадміністрації наразі розробляють обласну програму підтримки об’єднаних громад, відповідно до якої також будуть виділятися кошти для об’єднаних територіальних громад у цьому році».

«Реакція людей на об’єднання – позитивна. Особливо, коли вони почули про кошти, що отримає новостворена громада на розвиток своєї території», – зазначив тимчасово виконуючий обов’язки голови Глухівської райдержадміністрації Володимир КАРТАВИЙ.

«У селі Червоне є вся необхідна інфраструктура – школа, дитячий садок, амбулаторія, пожежна частина, – розповів голова Червоненської сільради Віктор ДАВИДЕНКО. – Необхідно лише зробити якісні дороги до сусідніх сіл».

За словами директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Олександра СІТАКА, саме створення громади допоможе жителям Червоного та найближчих сіл отримати необхідне фінансування для ремонту доріг чи на інші проекти. Адже як розпорядитися отриманими коштами, вирішуватиме власне сама громада.

«Після об’єднання у вас буде два основних завдання – розробити проекти і отримати грант на розвиток громади та дати лад коштам, – звернулася до сільських голів Глухівського району керівник регіонального Офісу реформ Ніна МЕЛЬНИК. – Бо гроші ці немалі, ними потрібно буде розпорядитися ефективно».

НОВИНИ облдержадміністрації

  •        
  •    
  •        
  •        
  •    
  •    
  •    
  •