Поточна діяльність

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ВІДКРИВАЄ НОВІ ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ РАЙОНУ

На Краснопільщині відбувся семінар-практикум для органів місцевого самоврядування щодо децентралізації влади

Голова Краснопільської райдержадміністрації Юрій ЯРЕМЧУК зазначив, що децентралізація є ефективним інструментом розвитку економіки сільських територій. Вона дає змогу збільшити надходження до місцевих бюджетів, самостійно формувати інвестиційну політику, покращувати рівень надання послуг, розвивати інфраструктуру.

«Ми маємо об'єднати зусилля у продовженні реформи. Чим раніше ми зробимо перші кроки на шляху до об’єднання, тим матимемо кращі стартові умови в порівнянні з іншими громадами. Нам лише необхідно напрацювати певну формулу, яка дасть можливість створити спроможну громаду», – підкреслив  Юрій Яремчук.

За його словами, у питанні об’єднання громад на Краснопільщині є декілька шляхів: об’єднатися в одну громаду в межах району з двома центрами розвитку у Краснопіллі та Миропіллі або сформувати дві територіальні громади з адміністративними центрами у Краснопіллі та Миропіллі.

Експерт Сумського регіонального офісу реформ, консультант з бюджетних питань Тетяна ЯНОВСЬКА акцентувала увагу на основних завданнях реформи, окреслила принципи бюджетної децентралізації, серед яких ключовим є фінансова самостійність органів місцевого самоврядування та підвищення якості послуг громадянам.

Головним питанням є розширення дохідних джерел загального фонду місцевих бюджетів, зокрема за рахунок отримання додаткового ресурсу – 60% податку на доходи фізичних осіб.    Також передбачаються нові механізми отримання освітньої та медичної субвенцій шляхом прямої передачі з державного бюджету в бюджет об’єднаної громади.

«Ми повинні доносити громадам стратегію розвитку місцевого самоврядування, інформувати про переваги та перспективи реформ. Децентралізація є однією із найскладніших реформ, яка в окремих країнах тривала десятки років. Лише за сильною, спроможною громадою – майбутнє», – підсумував очільник району.