БЛИЗЬКО 78% СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДІВ СУМЩИНИ ГОТОВІ ДО КОНТРАКТУВАННЯ З НСЗУ

 

Про це повідомили під час брифінгу щодо підготовки Сумської області до другої хвилі медичної реформи за участю представників Національної служби здоров’я України та тимчасово виконуючої обов’язки голови облдержадміністрації Ірини КУПРЕЙЧИК

За словами директорки Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторії МІЛЮТІНОЇ, у Сумській області автономізовано до 95% закладів вторинки. З них комп'ютеризовано – понад 53%. Зареєстровано в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) – понад 93%, підключено до медичних інформаційних систем (МІС) – 94% спеціалізованих медичних закладів. 

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ВІДКРИВАЄ НОВІ ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ РАЙОНУ

На Краснопільщині відбувся семінар-практикум для органів місцевого самоврядування щодо децентралізації влади

Голова Краснопільської райдержадміністрації Юрій ЯРЕМЧУК зазначив, що децентралізація є ефективним інструментом розвитку економіки сільських територій. Вона дає змогу збільшити надходження до місцевих бюджетів, самостійно формувати інвестиційну політику, покращувати рівень надання послуг, розвивати інфраструктуру.

«Ми маємо об'єднати зусилля у продовженні реформи. Чим раніше ми зробимо перші кроки на шляху до об’єднання, тим матимемо кращі стартові умови в порівнянні з іншими громадами. Нам лише необхідно напрацювати певну формулу, яка дасть можливість створити спроможну громаду», – підкреслив  Юрій Яремчук.

За його словами, у питанні об’єднання громад на Краснопільщині є декілька шляхів: об’єднатися в одну громаду в межах району з двома центрами розвитку у Краснопіллі та Миропіллі або сформувати дві територіальні громади з адміністративними центрами у Краснопіллі та Миропіллі.

Експерт Сумського регіонального офісу реформ, консультант з бюджетних питань Тетяна ЯНОВСЬКА акцентувала увагу на основних завданнях реформи, окреслила принципи бюджетної децентралізації, серед яких ключовим є фінансова самостійність органів місцевого самоврядування та підвищення якості послуг громадянам.

Головним питанням є розширення дохідних джерел загального фонду місцевих бюджетів, зокрема за рахунок отримання додаткового ресурсу – 60% податку на доходи фізичних осіб.    Також передбачаються нові механізми отримання освітньої та медичної субвенцій шляхом прямої передачі з державного бюджету в бюджет об’єднаної громади.

«Ми повинні доносити громадам стратегію розвитку місцевого самоврядування, інформувати про переваги та перспективи реформ. Децентралізація є однією із найскладніших реформ, яка в окремих країнах тривала десятки років. Лише за сильною, спроможною громадою – майбутнє», – підсумував очільник району.

НОВИНИ облдержадміністрації

  •        
  •    
  •        
  •        
  •    
  •    
  •    
  •