ЖИТЕЛІ КОЖНОГО МІСТА ЧИ РАЙОНУ СУМЩИНИ МАЮТЬ ЗНАТИ ІНФОРМАЦІЮ ЩОДО ЗМІНИ РОЗРАХУНКІВ ЗА ПОСЛУГИ З ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ ТА ГАРЯЧОЇ ВОДИ З УРАХУВАННЯМ ЗМІНИ ЦІНИ НА ГАЗ ЯК СКЛАДОВОЇ ТАРИФУ

На цьому наголосила під час апаратної наради тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірина КУПРЕЙЧИК

«З 1 січня 2020 року Україна переходить на ринкове ціноутворення за газ для побутових споживачів. При формуванні тарифів на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води до 1 січня 2020 року виробниками теплової енергії області була врахована ціна на природний газ на рівні 6900 грн за 1 тис куб. м. Але з грудня 2019 року ціна на природний газ для виробництва теплової енергії для населення затверджена на рівні 4200 грн за 1 тис куб. м, – зазначила Ірина Купрейчик. – Тому міські голови мають чітко сказати, на скільки відсотків здійснено споживачам перерахунки плати за теплову енергію та послуги з централізованого постачання гарячої води у грудні у зв’язку із зміною ціни природного газу».


ЗНОБ-НОВГОРОДСЬКА ГРОМАДА: ЧАСТИНУ ШЛЯХУ ДО ОБ’ЄДНАННЯ ПРОЙДЕНО

Про це першому заступнику голови Сумської облдержадміністрації Олександру МАРЧЕНКУ розповіли під час зустрічі жителі майбутньої об’єднаної Зноб-Новгородської громади у Середино-Будському районі

«Ми недаремно вирішили відвідати з робочим візитом північ Сумщини, – зазначив Олександр Марченко. – Наше завдання – розвивати прикордонні території, робити їх економічно спроможними і сильними. Тому вам якнайшвидше варто завершити процес об’єднання».

За словами першого заступника голови облдержадміністрації, на сьогодні в Україні уже створено до 170 громад, тому Сумщині є з кого брати приклад. У 2016 році на підтримку цих об’єднань держава надає значне фінансування. З громадами співпрацюють різноманітні міжнародні програми. Наразі в області розробляється своя програма, під яку місцевим об’єднаним громадам також виділятимуть непогані кошти, що сприятимуть розвитку громад уже цього року.

«Ви говорите, що у вас жахливі дороги, проблема з інфраструктурою, нестача робочих місць. Але ж децентралізаційні реформи дають Зноб-Новгородській громаді можливість вирішити ці нагальні питання, – зазначила координатор Сумського регіонального офісу реформ Ніна МЕЛЬНИК. – Адже ресурси, повноваження і відповідальність – це те, що пропонує сьогодні держава об’єднаним громадам. У вас є хороші перспективи для розвитку громади. Скористайтесь ними».

Як наголосив директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Сумської облдержадміністрації Олександр СІТАК, наразі держава заохочує процеси створення добровільних громад і надає під це значну фінансову підтримку. Але вже невдовзі реформа матиме обов’язковий характер і території об’єднуватимуться вже без цього потужного стимулу.

«На жаль, сьогодні існує чимало міфів щодо проведення децентралізації, – зазначив посадовець. – Так от, я запевняю вас, що жодна людина не втратить своє робоче місце. Кваліфікованих кадрів, навпаки, не вистачатиме. Закривати школу чи відкривати нову, будувати дороги чи якийсь кооператив – усе це вирішуватиме власне об’єднана громада».

Жителі селища Зноб-Новгородське та сіл, що уже згодом входитимуть до однієї громади, уже сьогодні готові до об’єднання.

«Я вважаю, що децентралізація – це єдиний шлях до збереження українського села», – розповів землевпорядник селища Максим СРІБНИЙ.

А голова села Кривоносівка Іван ЄСАУЛКО вважає, що закінчити об’єднання необхідно якнайшвидше: «Нам немає чого втрачати, адже зараз у селі проблеми є, а от бюджет пустий. А завдяки цій реформі ми зможемо отримати кошти й повноваження на розвиток і своєї території».

На сьогодні жителі Зноб-Новгородського та суміжних сіл у Середино-Будському районі уже провели необхідні слухання і прийняли на сесіях рішення про об’єднання. Також створено робочу групу, яка має надати облдержадміністрації проект рішення щодо утворення Зноб-Новгородської об’єднаної територіальної громади.

НОВИНИ облдержадміністрації

  •        
  •    
  •        
  •        
  •    
  •    
  •    
  •