БЛИЗЬКО 78% СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДІВ СУМЩИНИ ГОТОВІ ДО КОНТРАКТУВАННЯ З НСЗУ

 

Про це повідомили під час брифінгу щодо підготовки Сумської області до другої хвилі медичної реформи за участю представників Національної служби здоров’я України та тимчасово виконуючої обов’язки голови облдержадміністрації Ірини КУПРЕЙЧИК

За словами директорки Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторії МІЛЮТІНОЇ, у Сумській області автономізовано до 95% закладів вторинки. З них комп'ютеризовано – понад 53%. Зареєстровано в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) – понад 93%, підключено до медичних інформаційних систем (МІС) – 94% спеціалізованих медичних закладів. 

НА БУРИНЩИНІ ФОРМУЮТЬСЯ ДВІ ОБ’ЄДНАНІ ГРОМАДИ

Децентралізаційні процеси на Сумщині набирають обороти. Під час зустрічі з сільськими і селищними головами та підприємцями Буринського району перший заступник голови облдержадміністрації Олександр МАРЧЕНКО наголосив на важливості прискорення створення громад в області

За словами Олександра Марченка, уже немає часу на роздуми, адже до середини серпня громади повинні закінчити своє об’єднання, а у жовтні провести вибори.

«Наше спільне завдання – аби Сумщина в наступному році отримала якнайбільше ресурсів на підтримку об’єднаних громад, – зазначив перший заступник облдержадміністрації. – Тому, якщо ви швидко визначитеся із питанням об’єднання, ми сідаємо з вами за стіл переговорів, де будемо обговорювати – як провести необхідні реформи у вашій громаді і як залучати кошти під ці процеси».

Посадовець нагадав жителям Буринського району, що вони мають сьогодні як гарний приклад Березівську громаду, яка у 2016 році з різних джерел отримала додатково до 30 мільйонів гривень.

«Сьогодні по області активність щодо об’єднання територіальних громад є високою, адже люди бачать, що курс на децентралізацію має незворотний характер, – зазначила координатор Сумського регіонального офісу реформ Ніна МЕЛЬНИК. – З початку реформи минув рік і сьогодні уже необхідно діяти, і досить швидко. Погляньте лише на Березівську громаду на Глухівщині. Там люди зрозуміли, що їм варто стати господарями на своїй території, отримати повноваження, солідні кошти й ефективно їх вкласти у власний розвиток. Уже сьогодні експерти з Польщі їм допомагають формувати стратегію розвитку громади.

Як повідомив голова Буринської райдержадміністрації Василь БОЙКО, наразі в районі формуються дві територіальні громади – Буринська та Червонослобідська.

НОВИНИ облдержадміністрації

  •        
  •    
  •        
  •        
  •    
  •    
  •    
  •