Поточна діяльність

НА БУРИНЩИНІ ФОРМУЮТЬСЯ ДВІ ОБ’ЄДНАНІ ГРОМАДИ

Децентралізаційні процеси на Сумщині набирають обороти. Під час зустрічі з сільськими і селищними головами та підприємцями Буринського району перший заступник голови облдержадміністрації Олександр МАРЧЕНКО наголосив на важливості прискорення створення громад в області

За словами Олександра Марченка, уже немає часу на роздуми, адже до середини серпня громади повинні закінчити своє об’єднання, а у жовтні провести вибори.

«Наше спільне завдання – аби Сумщина в наступному році отримала якнайбільше ресурсів на підтримку об’єднаних громад, – зазначив перший заступник облдержадміністрації. – Тому, якщо ви швидко визначитеся із питанням об’єднання, ми сідаємо з вами за стіл переговорів, де будемо обговорювати – як провести необхідні реформи у вашій громаді і як залучати кошти під ці процеси».

Посадовець нагадав жителям Буринського району, що вони мають сьогодні як гарний приклад Березівську громаду, яка у 2016 році з різних джерел отримала додатково до 30 мільйонів гривень.

«Сьогодні по області активність щодо об’єднання територіальних громад є високою, адже люди бачать, що курс на децентралізацію має незворотний характер, – зазначила координатор Сумського регіонального офісу реформ Ніна МЕЛЬНИК. – З початку реформи минув рік і сьогодні уже необхідно діяти, і досить швидко. Погляньте лише на Березівську громаду на Глухівщині. Там люди зрозуміли, що їм варто стати господарями на своїй території, отримати повноваження, солідні кошти й ефективно їх вкласти у власний розвиток. Уже сьогодні експерти з Польщі їм допомагають формувати стратегію розвитку громади.

Як повідомив голова Буринської райдержадміністрації Василь БОЙКО, наразі в районі формуються дві територіальні громади – Буринська та Червонослобідська.