Поточна діяльність

ЖИТЕЛІ СЕЛИЩА ЕСМАНЬ ВБАЧАЮТЬ НЕОБХІДНІСТЬ У СТВОРЕННІ З СУСІДНІМИ СЕЛАМИ ОБ’ЄДНАНОЇ ГРОМАДИ

Про це першому заступнику голови облдержадміністрації Олександру МАРЧЕНКУ розповів голова селища Віктор ДАВИДЕНКО

На зустріч із делегацією у складі представників облдержадміністрації та Сумського регіонального офісу реформ завітали жителі селища Есмань Глухівського району (донедавна смт. Червоне) та голови тих сіл, яких есманівці запросили до об’єднання. Обговорення було досить жваве й продуктивне.

«Наразі держава дає всі необхідні ресурси і повноваження громаді для того, щоб вона мала право власними силами розвивати свої об’єднані території, – наголосив під час зустрічі Олександр Марченко. – У цьому році деякі області в Україні отримали підтримку для створення територіальних громад навіть 100 і 200 мільйонів гривень. Солідні кошти одержала і наша Березівська громада на Глухівщині. Наразі тут ремонтуються місцеві дороги, школи, будинок культури, у планах громади – створення мініпідприємства з переробки молока. Облдержадміністрація і надалі підтримуватиме всі об’єднані громади, які створюються на Сумщині».

За словами координатора Сумського регіонального офісу реформ Ніни МЕЛЬНИК, шляхом децентралізації йшла вся Європа. До сусідньої Польщі ще 20 років тому українці везли все, навіть гвіздки й молотки. А сьогодні будь-який невеликий населений пункт цієї країни охайніший, більш облаштований, та комфортніший для життя людей, ніж українські міста.

«Селище Есмань має всю інфраструктуру і вигідне географічне положення для того, щоб стати центром об’єднаної громади, – зазначив Віктор Давиденко. –Я розумію, що нам необхідно пожвавити ці процеси, адже той, хто створить громаду першим, гарантовано отримає державну фінансову підтримку. Потрібно вже думати над тим, які надалі підприємства створювати, щоб розвивати нашу об’єднану громаду. Вважаю, що жителі селища Есмань готові до цього серйозного кроку. І для цього нам держава надає всі необхідні повноваження».

Такої ж думки і місцевий підприємець Михайло ЄГОРОВИЧ: «Подивіться навколо! Що ми втрачаємо? Чого боїмося? Якщо хочемо змінити життя на краще, давайте діяти».