Поточна діяльність

НА СУМЩИНІ ВИЗНАЧЕНО КООРДИНАТОРА ОФІСУ РЕФОРМ

Ним став директор Центру досліджень регіональної політики, експерт з комунікаційних стратегій Олександр ХОРУЖЕНКО

Наразі в усіх 24-х областях вже визначено координаторів офісів реформ з питань децентралізації та розвитку, основне завдання яких — сприяння на регіональному рівні реформі місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Цього тижня відібрані фахівці проходитимуть стажування у Києві.

«Ви перемогли у непростій конкурсній боротьбі, – звернувся перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав НЕГОДА до координаторів регіональних офісів під час заходу з нагоди відкриття їхнього навчання. Ваші знання і досвід оцінені регіональними комісіями, Міністерством і міжнародними партнерами. На вас покладаються великі сподівання, отже — і велика відповідальність. Попереду – велика робота, результати якої мають бути відчутні вже за місяць-два».

За словами першого заступника Міністра, першочерговим і важливим завданням для координаторів офісів реформ є формування їх команд. «Офіси реформ, діяльність яких ви координуватимете, мають стати потужними командами експертів різних проектів, що діють в областях. Мета вашої спільної роботи – це не звіти і цифри, а реальне поліпшення умов життя людей у громадах», — сказав В’ячеслав Негода.

Регіональні офіси реформ з децентралізації та розвитку формуються за ініціативи Мінрегіону і підтримки міжнародних партнерів-донорів. Передбачається, що офіси утворяться як юридичні особи для підтримки впровадження реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, децентралізації повноважень органів виконавчої влади, реформування державної регіональної політики.

Діяльність регіональних офісів реформ повністю фінансуватиметься міжнародними організаціями та програмами/проектами допомоги, які співпрацюють з українським Урядом, серед яких: U-LEAD, Швейцарське агентство зі співробітництва та розвитку, інші.

За матеріалами порталу http://decentralization.gov.ua