Поточна діяльність

НА ГЛУХІВЩИНІ СТВОРЮЄТЬСЯ ШАЛИГИНСЬКА ГРОМАДА

Про це першому заступнику голови облдержадміністрації Олександру МАРЧЕНКУ та співробітникам офісу реформ розповіли жителі селища Шалигине та голови сусідніх сільрад

«На сьогодні в Україні сформовано понад 170 громад, це більше 10% від усіх запланованих. І цей процес іде швидкими темпами, – зазначив Олександр Марченко. – Утвореним громадам держава передає повноваження та надає грошову підтримку. Є такі області, що вже отримали на розвиток громад по 100 і 200 мільйонів гривень».

За словами посадовця, на Сумщині одним із першочергових завдань влади є розвиток саме прикордонних територій.

«Необхідно, щоб і по той бік кордону розуміли, що тут є єдина цілісна держава, яка турбується про своїх громадян незалежно від того, проживають вони в столиці чи в регіонах», – зауважив він.

«Громадам дають сьогодні колосальний ресурс. Але держава не буде постійно їх утримувати за свій рахунок. Тому отримані кошти вам потрібно використовувати з розумом, – звернулася координатор Сумського регіонального офісу реформ Ніна МЕЛЬНИК до жителів селища Шалигине. – Ви повинні навчитися самостійно розвиватися, бути спроможними. У новоутворених громадах з’являться робочі місця і головам та старостам необхідно буде залучати кваліфіковані кадри на свою територію».

Під час обговорення питання децентралізації сільські голови говорили, що вони не проти об’єднатися в одну громаду із центром у смт. Шалигине.

Соснівський сільський голова Сергій ШЕСТЕРНЕНКО вважає, що робити єдину громаду варто було ще 5 років тому. «Села занепадають, тому щоб вижити, нам потрібно розвиватися лише спільно, – говорить він. – Вийти нарешті із глухого кута і почати працювати на розвиток своєї громади».

Цього тижня у кількох селах майбутньої громади проходитимуть місцеві сесії. Тож їх рішення і стануть одним із основних кроків до створення єдиної Шалигинської громади.