БЛИЗЬКО 78% СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДІВ СУМЩИНИ ГОТОВІ ДО КОНТРАКТУВАННЯ З НСЗУ

 

Про це повідомили під час брифінгу щодо підготовки Сумської області до другої хвилі медичної реформи за участю представників Національної служби здоров’я України та тимчасово виконуючої обов’язки голови облдержадміністрації Ірини КУПРЕЙЧИК

За словами директорки Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторії МІЛЮТІНОЇ, у Сумській області автономізовано до 95% закладів вторинки. З них комп'ютеризовано – понад 53%. Зареєстровано в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) – понад 93%, підключено до медичних інформаційних систем (МІС) – 94% спеціалізованих медичних закладів. 

НА ГЛУХІВЩИНІ СТВОРЮЄТЬСЯ ШАЛИГИНСЬКА ГРОМАДА

Про це першому заступнику голови облдержадміністрації Олександру МАРЧЕНКУ та співробітникам офісу реформ розповіли жителі селища Шалигине та голови сусідніх сільрад

«На сьогодні в Україні сформовано понад 170 громад, це більше 10% від усіх запланованих. І цей процес іде швидкими темпами, – зазначив Олександр Марченко. – Утвореним громадам держава передає повноваження та надає грошову підтримку. Є такі області, що вже отримали на розвиток громад по 100 і 200 мільйонів гривень».

За словами посадовця, на Сумщині одним із першочергових завдань влади є розвиток саме прикордонних територій.

«Необхідно, щоб і по той бік кордону розуміли, що тут є єдина цілісна держава, яка турбується про своїх громадян незалежно від того, проживають вони в столиці чи в регіонах», – зауважив він.

«Громадам дають сьогодні колосальний ресурс. Але держава не буде постійно їх утримувати за свій рахунок. Тому отримані кошти вам потрібно використовувати з розумом, – звернулася координатор Сумського регіонального офісу реформ Ніна МЕЛЬНИК до жителів селища Шалигине. – Ви повинні навчитися самостійно розвиватися, бути спроможними. У новоутворених громадах з’являться робочі місця і головам та старостам необхідно буде залучати кваліфіковані кадри на свою територію».

Під час обговорення питання децентралізації сільські голови говорили, що вони не проти об’єднатися в одну громаду із центром у смт. Шалигине.

Соснівський сільський голова Сергій ШЕСТЕРНЕНКО вважає, що робити єдину громаду варто було ще 5 років тому. «Села занепадають, тому щоб вижити, нам потрібно розвиватися лише спільно, – говорить він. – Вийти нарешті із глухого кута і почати працювати на розвиток своєї громади».

Цього тижня у кількох селах майбутньої громади проходитимуть місцеві сесії. Тож їх рішення і стануть одним із основних кроків до створення єдиної Шалигинської громади.

НОВИНИ облдержадміністрації

  •        
  •    
  •        
  •        
  •    
  •    
  •    
  •