Поточна діяльність

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЙНИЙ МАРАФОН У ПУТИВЛІ

У місті партизанської слави обговорювали можливість створення єдиної громади для всього району

На зустріч із керівництвом облдержадміністрації та представниками офісу реформ до Путивльської райдержадміністрації завітали депутати районної ради, місцеві сільські голови та агровиробники.

«Сьогодні кожен керівник села чи селища має усвідомити власну відповідальність за реалізацію реформи децентралізації на своїй території, – наголосив перший заступник голови облдержадміністрації Олександр МАРЧЕНКО. – І від того, шановні сільські і селищні голови, наскільки повну і достовірну інформацію ви донесете місцевому населенню, залежить майбутнє вашого села, області і держави».

За словами посадовця, сьогодні на Сумщині настрої щодо об’єднання – позитивні, активність людей досить висока. Та й більшість сільських голів розуміє, що в основному їх бюджети сьогодні – це так звані «бюджети проїдання», коли до 80% коштів іде лише на утримання апарату сільради.

«До кінця серпня ви повинні визначитися зі створенням територіальних громад. Перші п’ять, котрі утворяться на Сумщині, отримають грошову допомогу з обласного бюджету, – зазначив Олександр Марченко. – А вже у 2017 році об’єднаним громадам держава надасть великі кошти з кількох джерел фінансування, як і цього року».

Як розповіла присутнім координатор Сумського регіонального офісу реформ Ніна МЕЛЬНИК, об’єднані територіальні громади сьогодні отримують значні фінансові переваги  і в них вже немає гострої необхідності «бути прохачем із протягнутою рукою».

«Ви вирішуватимете всі питання на місцях, і матимете на це кошти, а не чекатимете чиновника, який «із панського плеча дасть вам гроші на дорогу, школу тощо», – зазначила експерт.

Під час обговорення реформи децентралізації сільські голови та місцеві депутати ставили запитання до обласних посадовців, щоб зрозуміти всі нюанси та особливості й переваги об’єднаних територіальних громад.

«У нас проводилися слухання, прийнято рішення міської ради про об’єднання громад. Направлені листи в усі 23 сільські ради, деякі з них уже мають позитивні відповіді, – зазначив голова Путивльської райдержадміністрації Микола ШУЛЬГА. – Зокрема, Волокитинська сільська рада готова приєднатися до Путивльського району. Чекаємо відповідей і з інших населених пунктів».